Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вважатиме абсолютною перемогою у війні з рф відновлення України в межах кордонів станом на 24 серпня 1991 року.

Про це спікер українського парламенту сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Перемога – це Україна в межах своїх кордонів станом на 24 серпня 1991 року. Це саме ті кордони, в яких вона визнана незалежною державою Організацією Об’єднаних Націй», – зазначив Стефанчук.

Окрім цього, на думку Голови ВР, перемогою буде повернення всіх українців додому та виплата росією жорстких репарацій для відновлення України.

Також Стефанчук наголосив, що питання територіальної цілісності має бути поза дужками можливої мирної угоди між Україною та російською федерацією. Крим і Донбас – це Україна.

«В основі цієї мирної угоди мають бути визначальні для України червоні лінії. У першу чергу, територіальна цілісність, незалежність, суверенітет, повернення всіх українців додому… Питання територіальної цілісності має бути поза дужками в цій угоді. Крим і Донбас – це Україна», – зазначив Голова ВР.

Він підкреслив, що відповідна угода має базуватися на потужних гарантіях з боку світових лідерів.

«Ми маємо говорити саме про гарантії, а не якісь запевнення, як це було при укладенні Будапештського меморандуму. Ми не маємо допустити ще один Будапештський меморандум», – додав Стефанчук, наголосивши, що питання безпекових гарантій буде основним при підготовці мирної угоди.

Окрім цього, він поінформував, що процес перемовин між Україною та російською федерацією триває в робочо-технічному стані, однак деталей не повідомив, бо не є членом переговорної групи. Проте, варто зауважити, що з кожним днем, і з кожними новими фактами злочинів росіян на території України віра у результат перемовин рф і України втрачається.

“На сьогодні офіційно наша делегація розмовляє з російською делегацією, і ми в принципі за те, щоб відбулась зустріч на рівні лідерів росії і України. Тому що на рівні лідерів можна зупинити цю війну. Тому поки що так. Але з кожним днем, з кожною такою Бучею, з кожним Маріуполем, з кожною такою Волновахою бажання і віра в те, що буде результат в наших перемовинах, втрачається”, – повідомив Президент України Володимир Зеленський.