Територія Сумської області повністю звільнена від російських загарбників. Але наразі регіон залишається небезпечним, адже тут треба розміновувати велику площу.

Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. Він зазначив, якщо місцеві жителі чують численні вибухи – то це результат роботи працівників ДСНС, зокрема вибухотехніків.

“Знешкоджують боєприпаси, які лишили російські військові на нашій землі. Територія області не є безпечною. Дуже багато замінованих та необстежених ділянок”, – наголосив Живицький.

Голова ОВА закликав людей не з’їжджати на узбіччя та не користуватись лісовими дорогами. Також небезпечно підходити до знищеної техніки та тих місць, де стояли окупанти.

Живицький погодився, що населені пункти після того, як тут побували росіяни, виглядають жахливо. Проте спочатку слід розмінувати територію, а потім прибирати.

До речі, після звільнення від російських військ Сумщина потроху повертається до нормального життя. В області починають ходити потяги та з’являється мобільний зв’язок.

Разом з Укрзалізницею триває робота над відновленням приміського сполучення. Автобусне маршрутне сполучення поки відновлюється у тестовому режимі.

Надається допомага аграріям у всіх питаннях щодо початку посівної і проблемах, із цим пов’язаних.

В області активно відновлюється зв’язок Vodafone. Ситуація щодо ліків і палива у рази краща, ніж ще два тижні тому. Лікарні забезпечені усім необхідним, ліки в область активно завозяться.

В аптеки також уже активно завозяться товари для комерційного продажу. Паливо з’являється на більшій кількості АЗС. Ще не в усіх громадах, ще черги є, але вже ситуація з постачанням більш стабільна.

Електроенергія, зв’язок, газопостачання та водопостачання відновлюються по області значно швидко.

У Конотопському районі, якого орки пішли останніми, підраховують збитки, лагодять зруйноване.

“Повним ходом відновлюється підприємство дорожнього господарства, власники упорядковують асфальтний завод, розграбований і розбитий ворогом”, – додав Дмитро Живицький.

Сумщина повертається до нормального життя.

Також, Голова Миколаївської військової адміністрації Віталій Кім розповів, що область майже повністю відбили від окупантів. Про це він сказав в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

«Снігурівка і кілька сіл на півдні… Але через те, що ці потвори нічого не можуть зробити, вони обстрілюють наше місто дистанційно зі «Смерчів», щоб посіяти паніку серед людей і завдати максимальної шкоди цивільним», – розповів Кім.

Водночас рашисти поширюють фейки.

«Мовляв, ми тут йдемо, у нас 1000 танків, 700 ракетниць, 5 тис. людей, але їх там нема. Вони, навпаки, передислокуються, техніку вже не кидають – вивозять ремонтувати. Окопуються, сидять в окопах, с*уть і чекають, що ми на них нападатимемо. Підло воюють, б’ють по цивільних», – додав Кім.

Щодо інших регіонів зазначимо, що  основні зусилля російські загарбники продовжують зосереджувати на захопленні Маріуполя, веденні наступу у районі міста Ізюм, прориві оборони угруповання Об’єднаних сил на Донецькому напрямку.