Підтримку нашій державі у війні можуть надавати окремі країни-члени, а не НАТО як блок, тому що Альянс боїться розв’язання третьої світової.

Україна може отримати План дій щодо членства (ПДЧ), але членом Північноатлантичного альянсу вона навряд чи стане. Причина – у війні з РФ, у яку не хоче вв’язуватися НАТО. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в ефірі Радіо НВ.

“ПДЧ ми, можливо, колись і отримаємо, але членом НАТО навряд чи ми станемо, поки існує ця організація. Саме тому, що комусь треба воювати з РФ, що ми зараз з вами і робимо”, – каже військовий експерт.

Жданов зазначив, що Альянс максимально дистанціюється від війни РФ проти нашої держави. Він не допомагає як воєнно-політичний блок, проте допомогу надають окремі держави-члени. На думку експерта, НАТО готове і надалі не напряму, а через своїх членів підтримувати Україну і надавати їй озброєння. Адже в Альянсі бачать, що Українська держава здатна на сьогодні стримувати і перемелювати мілітарну машину Росії.

“Але членом НАТО [Україна стане] навряд чи, тому що це одразу світова війна”, – зазначає Жданов.

Раніше Олег Жданов у бесіді з правозахисником Марком Фейгіним наголосив, що путін точно буде гнати окупантів в бій, не рахуючись з втратами – до останнього бійця. 

“У Росії війною керують не генерали, а політики. Точніше головний з них-Путін. Тому-то армійські все атакують і атакують ‒ поки солдати не закінчаться. Ось, вони вже зараз перекидають війська [на Донбас ‒ Главред] для того, щоб виконати наказ Путіна”, – вважає фахівець.

Жданов переконаний-мовляв, всі показники про це говорять-армія окупантів практично видихалася.

“Адже тут як – чому вони так пруть постійно на Сєвєродонецьк-потрібно виконати політичне завдання. Диктатор Путін зараз не здатний нічого пред’явити росіянам. Немає великої перемоги. Жодна задача, про яку вони кричали з кожного праски, не зроблена. А кожен інфопривід або кожна політична заява має і пік, і падіння. І на цей момент вже його підтримка спадає. Народ потроху починає ставити питання: “Ви чотири місяці воюєте. Чого Ви там воюєте?” І йому потрібно щось принести їм. Тому він буде гнати своїх вояк в атаку”, – підсумував він.