Сьогодні, 7 грудня, Президент США Джо Байден та глава Кремля Володимир Путін проводять перемовини.

Вже понад годинну часу два лідери спілкуються по відеозв’язку щодо різкого загострення напруженості довкола України. Країни Заходу та Київ вважають, що Москва може готувати збройне вторгнення до цієї країни.

Розмова розпочалася близько 17-ї години за київським часом. Про початок переговорів повідомили інформаційні агенції. Вони відбуваються у закритому від преси режимі. Російські агенції опублікували коротке відео, на якому президенти привітали одне одного.

Спільної заяви за підсумками переговорів не очікується.

Лідери країн повинні обговорити насамперед військові дії Росії біля кордонів України. Байден попередить господаря Кремля про наслідки можливого російського вторгнення та відповість Путіну на тезу про «червоні лінії» через плани нашої країни щодо вступу в НАТО.

Також президенти підійматимуть теми стратегічної стабільності між державами й кібернетичних та регіональних проблем.

Після перемовин очільник Білого дому обговорить результати розмови з парнерами з ЄС. Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на свої джерела. Раніше з’явилась інформація, що розмова з лідерами Італії, Франції, Великої Британії та Німеччини вже відбулась.

Ще вчора, 6 грудня, під час розмови з очільником Білого дому глави країн ЄС запевнили у своїй стурбованості “з приводу нарощування російської армії на кордонах України та дедалі жорсткішої риторики Росії”.

“Лідери підкреслили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України”, – мовилось в оприлюдненій заяві Білого дому.

Зокрема, Президент Франції Еммануель Макрон, німецька канцлерка Ангела Меркель італійський прем’єр Маріо Драгі та глава уряду Британії Борис Джонсон погодились, що єдиним виходом для вирішення конфлікту на Донбасі є дипломатичний.