Верховна Рада України може прийняти законопроект, згідно з яким буде перерахунок грошової допомоги від держави. Зокрема, це торкнеться пенсіонерів. За словами народного депутата від партії “Слуги народу”, голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, пенсіонерам збільшать виплати.

Третьякова зазначила, що пенсії збільшать на 12-13% вже у березні 2020 року. Це буде можливе через збільшення прожиткового мінімуму або росту фонду заробітної плати.

“Підвищення пенсій буде, в березні ми будемо індексувати. У тому числі, підвищення пенсій буде відбуватися коштом зростання прожиткового мінімуму”, — заявила Галина Третьякова.Також Галина Третьякова зазначила, що Верховна Рада України дала установку Кабміну мінімізувати або повністю подолати різницю між прожитковим мінімумом, встановленим сьогодні, і прожитковим мінімумом, який відповідно до Конституції України повинен бути забезпеченим пенсіонерам.

“Наразі буде зростання пенсій швидше, аніж інфляція. Індексація буде швидше аніж інфляція, тому що це 50% від зростання фонду зарплати, яке йде вдвічі потужніше аніж інфляційні процеси. У нас два останні роки фонд зарплати зростає вдвічі швидше, аніж інфляційні процеси. Це означає, що роботодавець під тиском відтоку робочої сили закордон підвищує фонд зарплати швидше аніж йдуть інфляційні процесу”, – відзначила вона.