Кремль випрошує негайне перемир’я і початок переговорів з Україною, оскільки розуміє, що далі ситуація для Росії буде тільки погіршуватися. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на запитання своїх глядачів у YouTube.

За його словами, зараз Путіну потрібно не допустити українського контрнаступу, в результаті якого росіяни втратять контроль над значними просторами окупованої території України. Також Кремль побоюється стратегічної поразки у війні в цілому.

“Путін хоче застовпити за собою територію. Путін вимагає перемир’я, щоб захистити ті завоювання, які у нього є на сьогоднішній день. Це вода в Крим, сухопутний коридор в Крим і Запорізька АЕС в якості трофея і для забезпечення захоплених територій електроенергією”, – вважає Жданов.

При цьому експерт допускає, що Росія спробує виставити Заходу “рахунок” і зажадає від нього “репарацій”, якщо їй вдасться закріпитися на захоплених українських територіях.
Бахмут залишається однією з пріоритетних цілей ворога і однією з ділянок фронту, де точаться найінтенсивніші бої, але протягом останнього тижня кількість атак ворога зменшилася.

Як повідомив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі інформаційного телемарафону.

“Бахмут залишається однією з пріоритетних цілей ворога. За цю добу він наніс 170 ударів зі ствольної та реактивної артилерії по Бахмутському відтинку, 25 боєзіткнень відбулося, в ході яких було 162 окупанти знищено, 157 зазнали поранень. Якщо взяти в розрізі тиждень – 10 днів, кількість атак дещо зменшилася: якщо раніше це було 35-50 і більше, зараз ми бачимо від 17 до 25”, – сказав Череватий.

За його словами, необхідно врахувати, що це тільки потужні удари по окупантам наших Сил оборони впливають на ситуацію, але й комплексні фактори (погодні умови, намагання росіян якось перегрупувати свої сили). Адже саме вагнерівці зазнають там неймовірних втрат, і їх намагаються підсилювати підрозділами повітряно-десантних військ і мотострілецькими підрозділами армії окупанта.

Череватий зазначив, що на Лимансько-Куп’янському напрямку діють ворожі підрозділи регулярного війська, здебільшого доукомплектовані за рахунок мобілізації.

“Тут вони більше використовують артилерію, намагаючись вразити наші позиції. Ця доба не стала винятком: 241 раз ворог застосував різні типи артилерії, відбулося 12 боєзіткнень, і ворог втратив 35 окупантів знищеними, 75 пораненими. Також тут більше помічено використання бронетехніки… Фактично щодоби підбивалися їхні танки, в тому числі новітні Т-90, Т-80, в цю добу підбито САУ “Гвоздика” і збито безпілотний апарат на цьому напрямку”, – розповів речник.

Російські окупанти ціною шалених втрат продовжують спроби захопити місто Бахмут на Донеччині. Наразі продовження операції з захоплення міста, як наголошують в Міноборони України, грає проти самих загарбників, оскільки витрачені ворогом на захоплення міста час, зброя, техніка і жива сила не виправдовують себе. Український полковника запасу Роман Світан пояснював, що взяти місто в оточення російські війська не можуть навіть з технічної точки зору.
Таку думку висловив військовий експерт, військовий льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він наголосив, що з півдня не дають окупантам оточити місто Костянтинівський та Часівярський гарнізони, а з півночі ворогу протистоїть Сіверський гарнізон.

“Сіверськ і Білогорівка – правильно обрані наші точки опори, що утримують весь фронт. У цьому як раз і є проблема для росіян”, – заявив він.