Весна несе чимало новин. Українцям проіндексують пенсії, підвищиться допомога з безробіття, а також в Росію тепер їздитимуть по закордонному паспорту.

Пенсії підвищать, але не всім

Першого березня в Україні пройде друга за рахунком автоматична індексація пенсій. Вона торкнеться пенсіонерів за віком, вислугою років, інвалідності і втрати годувальника.

За словами начальника Мелітопольського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлани Христової, індексація пенсій буде проведена за формулою «50% інфляції + 50% зміни середньої зарплати за минулий рік».

Середньорічна зарплата в 2019 р порівнянні з 2018 року зросла на 18,8%, а інфляція склала 4,1%. Тому очікуване зростання пенсій може бути 18,8 + 4,1 = 22,9: 2 = 11,45. З урахуванням округлення отримуємо 11%.

Важливо відзначити, що індексація не торкнеться держслужбовців, науковців, помічників народних депутатів, а також тих, хто отримує максимальні пенсії (16380 грн.), І спецпенсіонерів, в тому числі судді і прокурори. Правда, в законі є застереження: якщо після індексації виявиться, що пенсія науковця або держслужбовця стане менше «трудової» за віком, її перерахують.

Не бачити індексації одержувачам соціальних пенсій – тобто тим, у кого не вистачає страхового стажу для отримання пенсій на загальних підставах.

Без індексації залишаться і молоді пенсіонери, які отримали свій статус в 2020 і 2019 роках, А також всі працюючі пенсіонери – крім тих, хто після призначення пенсії офіційно працює не менше двох років. Вони отримають перерахунок в квітні нинішнього року.

Крім цього, фактичне підвищення можуть не відчути і ті, хто отримує доплату до прожиткового мінімуму.

Таким чином, очікується, що підвищення не торкнеться орієнтовно третини українських пенсіонерів.

Встигніть вийти на пенсію раніше 60

2020 рік стане останнім «пільговим» роком пенсійного віку для жінок. До 60 років – в 59,5 на пенсію зможуть вийти тільки жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 р Народжені пізніше можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 року, тобто одночасно з чоловіками свого року народження.

Допомога по безробіттю зросте

Зовсім скоро в Україні збільшать допомогу безробітним громадянам – підвищення виплат відбудеться з 1 березня. Це рішення ухвалило правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Тим, кому виплати призначають з урахуванням заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю буде збільшений з 1630 до 1800 грн., Тобто на 170 грн. Якщо ж виплати призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, то мінімальний розмір допомоги по безробіттю буде збільшений з 610 до 650 грн., Тобто на 40 грн.

До Росії по закордонному паспорту

З 1 березня перетин кордону з Російською Федерацією буде здійснюватися на підставі закордонного паспорта, але тільки для українських громадян, які виїжджають з України на територію РФ. Таким чином зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, а для перевірки даних відомості з закордонних паспортів будуть зчитуватися спеціальними приладами.

При в’їзді українських громадян з території РФ на територію України Держприкордонслужба буде здійснювати їх безперешкодний пропуск і за внутрішніми паспортами і свідоцтвами про народження.

Радіо подорожчає

«Укртелеком» змінює тарифну сітку на телефонний зв’язок і проводове радіо. Так, замість нинішніх 35,22 грн. проводове радіо обійдеться в 45 грн. в місяць.

З 1 березня припиняється дія знижки на щомісячну плату за послуги фіксованого телефонного зв’язку, яка діяла для абонентів (фізичних осіб) з 1 січня. Тарифи «Укртелекому» виростуть на 18-24 грн. (20-24%).

Ось як зміняться тарифи компанії:

– тариф «Домашній Безлімітний» буде коштувати 123 грн. в місяць (замість 99 грн.);

– тариф «Домашній Базовий» – 117 грн. (Замість 94 грн.);

– тариф «Простий» – 73,81 грн. в місяць (замість 67,10 грн.).