При індексації пенсій в Україні з 1 березня найменше грошей додадуть пенсіонерам, які отримують мінімальні виплати.

Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. На думку економіста, уряду необхідно переглянути формулу, за якою здійснюється перерахунок пенсій, пише Обозреватель.


"Ця категорія найбільше бідувала під час осучаснення пенсій в 2017 році, їм додали менше за всіх. Цій категорії громадян додали близько 50-60 грн, коли іншим в середньому додали 400-500 грн", – зазначив Пендзин.

"За результатами першого етапу осучаснення ми потрапили в ситуацію, коли люди, які мають дуже великий стаж, близько 30-40 років, але мали дуже маленьку зарплату, це зазвичай працівники сільського господарства, практично нічого не отримали", – пояснив він.

Економіст нагадав, що в бюджеті закладено дворазовий на рік перегляд прожиткового мінімуму – в середньому, по 4,5%, щоб протягом року перекрити очікувану інфляцію.

"Це додає пенсіонерам, які сидять на мінімалці, 50-60 грн. Це неймовірно низька цифра", – підкреслив експерт.

Коментуючи компенсації з 1 березня для пенсіонерів з мінімалкою, Пендзин зазначив: "Це буде подано як індексації за 2015-16 роки і зроблено двома виплатами по 1205 грн, разом – 2410 грн. 2410 грн – значно більша сума, навіть більша, ніж вони отримують на місяць. Єдиний момент – треба зрозуміти, що це, на жаль, разова допомога".