Народні депутати пропонують звільнити внутрішньо переміщених осіб від сплати «зайвих» податків. Зокрема, від сплати туристичного збору, адже й досі багато хто продовжує жити в хостелах.

Відповідний проект «Про внесення зміни до статті 268 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб» (№10234) зареєстровано у Верховній Раді.

За оцінками громадських організацій, щонайменше 5690 внутрішньо переміщених осіб усе ще продовжують мешкати в так званих місцях компактного проживання, тобто санаторіях, туристичних базах, будинках відпочинку тощо. У ст.268.2.2 ПК встановлено перелік категорій осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору. Але серед них немає внутрішньо переміщених осіб, хоча очевидно, що їх прибуття до того чи іншого населеного пункту та проживання там є наслідком зовнішніх обставин, які змушують до переміщення.

Тож автори проекту закликають відновити справедливість і звільнити осіб, які втратили свої домівки внаслідок антитерористичної операції на сході країни, від такого податку. Проте, звичайно, ліпше повернути громадянам їхні оселі.