Заклик до ухилення від мобілізації є серйозним порушенням закону, особливо у військовий час. За даними Служби безпеки України, настоятель храму Хустської єпархії УПЦ МП поширював прокремлівські погляди та закликав вірян уникати призову на військову службу. Крім того, він активно підігрівав міжнаціональну й релігійну ворожнечу, що є неприпустимим у будь-якому суспільстві, особливо в прикордонному регіоні.

Про це повідомила речниця управління Служби Безпеки України в Закарпатській області Ванда Мільо.

За її словами, підозрюваний є настоятелем храму Хустської єпархії УПЦ МП в одному із сіл Тячівського району.

“Священнослужитель називав повномасштабне вторгнення Російської Федерації “громадянською війною” та закликав вірян ухилятися від мобілізації. Крім того, він підбурював прихожан проти представників однієї із нацменшин та парафіян інших релігійних конфесій”, — розповіла речниця СБУ.

Правоохоронні органи повинні ретельно розслідувати цей випадок та забезпечити відповідальність за такі дії. Зловмиснику загрожує до 5 років ув’язнення за звинуваченням у підривній діяльності. Такі дії не тільки підривають довіру до духовенства, але й ставлять під загрозу безпеку та мир в регіоні.

Також  у правоохоронних органах стало відомо, що клірик продовжував згадувати під час молебнів патріарха РПЦ Кирила Гундяєва, який “благословив” російських військових убивати українців.