Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо перевірки законності відчуження частини нафтопродуктопроводів. Мовиться про рішення від 19 лютого 2021 року “Про вжиття заходів для захисту майнових інтересів держави”.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Відповідно – доручено проведення перевірки дотримання вимог законодавства під час передачі в експлуатацію, використання та відчуження частини нафтопродуктопроводів.

Мовиться про трубопроводи “Самара – Західний напрямок” і “Грозний – Армавір – Трудова”, що проходять територією України.

“Крім того, поставлено завдання провести перевірку дотримання вимог митного законодавства під час транзиту та транспортування продуктів цими нафтопродуктопроводами”, – мовиться у повідомленні.

Водночас у пресслужбі зазначили, що РНБО рекомендувала Офісу Генпрокурора спільно з Національним антикорупційним бюро забезпечувати захист інтересів держави щодо прав власності на частини нафтопродуктопроводів.

Нагадаємо, що РНБО 19 лютого доручила повернути у власність держави нафтопродуктопровід “Самара – Західний напрямок”, який привласнило оточення Віктора Медведчука.

Учасники наради РНБО детально зупинилися на сфері енергетичної безпеки. Вони розробили план заходів щодо захисту майнових інтересів України.

В Офісі Президента пояснили, що правоохоронним органам доручили провести розслідування та з’ясувати причини, за яких державна власність опинилася у приватних руках. Мовиться про компанію “Прикарпатзахідтранс”, яка експлуатує ділянку нафтопродуктопроводу Самара – Західний напрямок. У 2017 році її присвоїло оточення Віктора Медведчука.

За рішенням РНБО, Кабмін мав вжити заходи для збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів, що проходять через територію України. Уряд мав:

  • невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів,
  • вжити заходів для забезпечення захисту економічних інтересів держави.

“Однак за понад 5 років уряд не забезпечив належного захисту майнових інтересів держави та доведення в судах різних інстанцій права держави Україна на володіння та користування частиною нафтопродуктопроводів. Унаслідок цього державна власність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України”,– додали в ОП.

В ОП підкреслили, що магістральний трубопровідний транспорт має не лише важливе народногосподарське, але й оборонне значення. Водночас він є державною власністю України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.