Вслід за главою МВС Арменом Аваковим, який зібрався перевірити всі будинки пристарілих, міністр соціальної політики Марина Лазебна також заявила, що у всіх областях України перевірять законність функціонування всіх установ такого типу.

Про це повідомляє прес-служба міністерства соціальної політики.

На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів головам обласних, Київської міської державних адміністрацій доручено здійснити роботу з виявлення приватних закладів, що надають соціальні послуги з проживанням, перевірки таких закладів за дотримання вимог щодо їх діяльності та вжиття відповідних заходів реагування.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що в усіх областях України перевірять законність функціонування усіх будинків для літніх людей, а також умови їх проживання.

За словами Марини Лазебної, буде проведено роботу щодо виявлення закладів, яких немає в реєстрі надавачів соціальних послуг, перевірено умови проживання та перебування людей похилого віку в закладах. “Ми підключаємося до цієї роботи й працюватимемо з усіма регіонами”, – сказала Міністр.

Зазначаємо, що діяльність таких закладів повинна здійснюватися відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”:

  • суб’єкт господарювання є надавачем соціальних послуг у разі включення його до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  • надавачі соціальних послуг мають відповідати Критеріям діяльності надавачів соціальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 185), у тому числі відповідати протипожежним вимогам.

Відзначимо, що як повідомляє прес-служба Кабміну, після трагедії у Харкові створено спеціальну урядову комісію, яка в терміново му порядку проведе виїзне засідання на місці події.

Для виявлення обставин та причин пожежі, що сталася сьогодні у Харкові, на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України створив відповідну Урядову комісію, яку очолив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. До її складу також увійшли представники ДСНС, МВС, Мінсоцполітики, Мін’юст, МОЗ, Харківської облдержадміністрації та інших органів влади.

Міністр Олексій Чернишов та усі співробітники Мінрегіону висловлюють свої глибокі співчуття рідним загиблих.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов спільно з членами урядової комісії терміново вилітають до Харкова, щоб провести виїзне засідання на місці події.

«Ми зробимо все, щоб причини пожежі були об’єктивно вивчені, а винні покарані згідно з законом», – наголосив Олексій Чернишов.

Нагадаємо, що 21 січня 2021 року у місті Харкові у приватній будівлі, переобладнаній під будинок для людей похилого віку, сталася жахлива пожежа. За попередньою інформацією, у приватному будинку проживали 33 особи похилого віку, 15 осіб загинуло, 11 надається медична допомога, інші розшукуються.

Приватний будинок не був облікований у Реєстрі надавачів соціальних послуг, відомості про його функціонування у Департаменті соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації відсутні.

На сьогодні розпочато кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей.