Порошенко готується до вручення підозри в зраді по вугільній справі на листопад. Технологи вигадують хвилі інформаційного захисту, а «латиш» Кононенко з Турчиновим формують актив для вуличних акцій, – повідомляє телеграм канал Таємниці Депутата.

У цьому контексті варто нагадати, що Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявляє, що керівництво Адміністрації п’ятого президента Петра Порошенка могло відіграти ключову роль в організації постачання вугілля з Росії до України через компанії з окупованих територій Донбасу. У Порошенка називали інформацію фейком.
Таку версію генпрокурорка озвучила у своїй колонці на «Українській правді».

Венедіктова розповіла, що правоохоронці у справі досліджують понад 10 тисяч записів телефонних розмов: перемовини підозрюваних, представників Росії, членів терористичних організацій «Л/ДНР», українських посадовців, а також фізичних осіб.

За її словами, «такий багатий масив електронних даних — справжня оперативна удача».

«Несподівано з’ясувалось, що до питань постачання вугілля і організації процесу в цілому були причетні і співробітники з-поміж керівництва Адміністрації президента України станом на той період», — пише Венедіктова.

Вона наголошує, що правоохоронці під час проведення слідчих дій отримали дані, що керівництво Адміністрації президента Порошенка обговорювало під час телефонних перемовин «абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану», а також «видавало досить чіткі доручення низці офіційних посадових осіб в українських органах влади».

«Коли порівняти цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що і українська верхівка влади грала ключову роль в цьому театрі воєнних дій», — заявляє генпрокурорка.

Екс-нардеп та журналіст Сергій Лещенко також прокоментував роль Порошенка у вищевказаних схемах. Далі прямим текстом:

Якщо говорити мовою слідства, то Медведчук вчиняв дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. Коли Донбас став окупований Росією, а Україна відчула гострий дефіцит вугілля, він зламав домовленості про його закупівлі на світовому ринку, зокрема в ПАР.

Замість цього в Україну поїхало вугілля з окупованих територій. При чому слідство не каже, хто сприяв Медведчуку, але прозоро натякає на Порошенка.

Цитата з пресрелізу СБУ: “За посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР”.

Та ті контракти були зірвані, що спровокувало хвилю “віялових” відключень електроенергії в нашій країні. Згодом за сприяння Медведчука з метою повернення України до орбіти впливу Росії було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України.

Безкарність Порошенка та Медведчука була такою вражаючою, що вони не боялися обговорювати все по відкритому зв’язку. Судячи з усього, Медведчук використовував свій російський номер.

Чи то в силу власної самовпевненості, чи будучи переконаним у вірності Порошенка, але він все казав прямим текстом, коли телефонував російським кураторам.

Під час оприлюднення записів Медведчука оточення Порошенка почало казати, що їх було зроблено уже після приходу президента Зеленського. Таку маячню на всю країну розповідав начальник штаба “Європейської солідарності” Олександр Турчинов.

Тепер нести ахінею не вийде, адже сам Медведчук прямо згадує про якогось “Петра Олексійовича”, якому він доповідає, і який благословив усі дії.

Наприклад, так було під час цього дзвінка Владиславу Суркову, російському чиновнику та куратору самопроголошених терористичних організацій.

Розмови Медведчука та Порошенка про схеми відбувалися навіть тоді, коли тодішній президент перебував у Австралії. Контактувати доводилося з главою його адміністрації Борисом Ложкіним.

Про яку саме схему Медведчука-Порошенка мовиться? “Українська правда” ще 5 років тому опублікувала розслідування, в якому детально описала, як замість африканського вугілля українські ТЕС отримували наше ж вугілля з шахт, які розташовані на неконтрольованій території, вказує журналіст у своїй авторській програмі “Чесна політика на 24 каналі”.