Партії вже повним ходом готуються до дострокових парламентських виборів. Справжня внутрішньовидова війна розгорнулася на проросійському фланзі української політики, про цей де мова у матеріалі видання “Деловая Столица”.

Зрозуміло, що коли діячі ОПЗЖ говорять про неминучість перевиборів Верховної Ради незабаром, вони видають бажане за дійсне. Все-таки це малоприємний варіант для «слуг народу». Проте, обставини можуть підштовхнути Банкову до цього кроку.

Наприклад, не тільки ОПЗЖ, але і «Батьківщина» і ряд інших партій розраховують на «гарячу осінь» в цьому році. Підвищенню градуса протестних настроїв можуть посприяти чергове зростання тарифів на тепло, газ і електроенергію, а також конфлікти в зв’язку з запуском ринку землі. Крім того, всі чекають, що Володимир Зеленський спробує реалізувати якісь, м’яко кажучи, спірні плани по Донбасу. Не випадково сам він нещодавно анонсував референдум на цю тему. Можна не сумніватися, що проти цих планів теж піднімуться акції протесту.

Мабуть, розхитувати ситуацію будуть багато партій об’єднаними зусиллями. І цілком можливо, що Банковій знадобиться випустити пар. В такому разі не виключено, що Зеленський пожертвує Верховною Радою.

У той же час найвигіднішим конкурентом для Зеленського є співголова ОПЗЖ Юрій Бойко. Тому Банкова може бути зацікавлена в тому, щоб за допомогою дострокових парламентських виборів створити нову політичну реальність, де дві головні партії — «Слуга народу» і ОПЗЖ, а два головних суперника — Зеленський і Бойко.

У той же час проросійські партії міру сил намагаються битись одне за одним. Зокрема, з боку ОПЗЖ вже йде інформаційна кампанія проти партії Колесникова. Б’ють по двох напрямах: нібито цей проект створюється на гроші Ахметова (хоча насправді це партія не Ахметова ) і нібито за цим проектом стоїть Офіс президента. Звинувачення особливо чарівні в світлі тих довірчих відносин, які склалися між Льовочкіним і Єрмаком.

Інформацію про близькість Колесникова до ОП зараз розганяють кілька анонімних “телеграм” -каналів, дружніх до Льовочкіна і до Кремля. «У ОПЗЖ заявляють, що зараз Ахметов в зв’язці з Офісом президента буде створювати нові політпроекти, щоб розмити голоси південного сходу», — розповідають відверто прокремлівські видання, коментуючи з’їзд партії Колесникова.

Подібна атака пішла і на Мураєва. Днями вкрай несхвально про нього висловився Вадим Рабінович (він, як і Юрій Бойко, займає пост співголови ОПЗЖ). Головним звинуваченням прозвучало: Мураєв працює на Зеленського. Характерно, що такі ж звинувачення — про співпрацю з ОП — висунули до Мураєва і кілька російських інтернет-видань. Складається враження, що Кремль зараз допомагає ОПЗЖ мочити конкурентів.

Можна впевнено прогнозувати, що медійні атаки з боку ОПЗЖ не залишаться без відповіді. Буде не дивно, якщо найближчим часом з ефіру каналу «Наш» зникнуть представники ОПЗЖ. Ну і сам Мураєв напевно знайде, що розповісти хорошого про Рабиновича і ОПЗЖ. Аналогічно, якщо захоче проїхатися по ОПЗЖ Колесніков, то його в цьому доброму починанні цілком можуть підтримати медіа Ахметова — на чисто благодійних засадах.

Взагалі ж саме небезпечна перспектива для Льовочкіна в нинішній ситуації — це якщо ОПЗЖ втратить статус фаворита Банкової. Єрмак може скористатися внутрішньовидовою боротьбою в проросійському таборі, щоб обмежити апетити Льовочкіна, та й взагалі щоб збити ціну всім цим партіям.

Словом, все тільки починається. Поки що ми бачимо не бій, а розминку перед боєм. І накопичення ресурсів до можливих дострокових виборів.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо –https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.