Для лідера Білорусі Лукашенка бійці “Полку імені Кастуся Калиновського” – не просто страшний сон на словах.

Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Як вважає Коваленко, за бажанням загони білорусів, які наразі беруть участь у боях з окупантами в Україні, можуть легко перейти кордон та спробувати повалити нелегітимний режим диктатора, як це сталося 22 травня в Росії. Йдеться про “епізод”заходу партизанів Легіону “Свобода Росії” та “Російського добровольчого корпусу” в Брянську область.

“У складі “Полку імені Кастуся Калиновського” близько 1 тисяч бійців. Фактично, це 2 БТГр. Крім того, в Україні присутні й інші підрозділи, сформовані з білорусів, які не так часто звучать в інформаційному просторі. Тобто, реальна чисельність більше”, – вказав Коваленко.

При цьому з боку армії Білорусі на кордоні знаходиться близько 2 тисяч особового складу підрозділів із загальної чисельності армії приблизно в 14 тисяч солдатів.

Коваленко навів приклад, що вторгнення партизанів на територію РФ куди більше співвідношення сил не змогло запобігти прориву, тому “паперова” оборона Лукашенка просто розвалитися в разі відповідної спроби з боку білорусів.

“Протяжність кордону Білорусі та України становить 1084 км. тобто, якщо 17 тис людей на кордоні Росії з неокупованою частиною України, протяжністю 700 км не змогли запобігти прориву по фронту на 40 км і вглиб на 7 км, чи зможуть 2 тис паперових солдатиків захистити 1 тис км? Таким чином, робимо висновок – вторгнення на територію Білорусі не складе труднощів”, – вказав Коваленко.

При цьому військово-політичний оглядач підкреслив, що такий сценарій ймовірний після завершення війни в Україні, однак тут важливий фактор підтримки населення всередині Білорусі. Без масових протесів людей повалити “репресивну машину” Лукашенка буде складно.

“І ось тут в хід вступає силовий фактор бойових білорусів. Саме бойових, а не тих, хто звик лупцювати беззбройних протестувальників, або хизуються на парадах галіфе. Білоруси, які беруть участь у війні в Україні, мають те, чого немає у всієї білоруської армії – це реальний бойовий досвід. І саме вони будуть головною опорою протестів, у протидії лукашенківським силовикам”, – вказав він.

Варто підкреслити, що за словами заступника очільника Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі та керівника Народного антикризового управління Павла Латушка, білоруський диктатор Олександр Лукашенко дуже боїться власної смерті та можливої ліквідації, однак уже підготувався до такого розвитку подій.

Опозиціонер нагадує про те, що ще у 2021 році білоруський диктатор фактично оголосив, що на нього готувався замах.

«Він любитель розповідати звідки замах, звідки напад. Розповів про погреби на Гомельщині. Вже й майже хотів показати ці льохи, де ховалися терористи, які хотіли ліквідувати його дітей. І після цієї заяви він заявив та підписав декрет на випадок своєї насильницької смерті. Всі, звісно, здригнулися і подумали: ось щось він планує. Виявилося, що потім він вніс чергові правки до конституції: написав її сам, сам за неї проголосував, сам же її підписав. Тому що жодного референдуму не було, ніхто не голосував за цю конституцію», – розповідає заступник.

Павло Латушко звертає увагу на те, що у ній чітко прописано, що у разі його звичної смерті главою держави тимчасово стане голова верхньої палати парламенту. Якщо це насильницька смерть — тоді діє рада безпеки. У цих випадках головує на Раді безпеки саме очільник парламенту.

Проте, на переконання опозиціонера, головну роль у цій всій історії може відіграти саме Росія. А все тому, що це єдина країна, яка сьогодні має стратегію, що робити з Білоруссю, що робити з режимом Лукашенка, якщо останнього не стане.

«Тому сценарій вже розписаний, розписаний самим Лукашенком. Але треба розуміти, що це та людина, яка до останнього дня свого життя триматиметься влади», – додає Латушко.