Підозрюваний у зловживанні службовим становищем екс-глава ДФС Роман Насіров подав до суду на лікаря Максима Соколова, який визнав неправильним діагноз екс-чиновника.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Соколов працює кардіологом в Інституті кардіології ім. академіка Стражеска. НАБУ зверталися до його інституту з проханням обстежити стан здоров'я Насірова. Як голова комісії, Соколов давав свідчення у суді за цією справою. Він під присягою спростував діагноз, який Насірову поставили у клініці "Феофанії".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Насіров подав цивільний позов до суду, бо ці дані розголосили без його дозволу. Паралельно адвокати Насірова подали до поліції заяву про порушення кримінальної справи за тією ж причиною. У суді від лікаря Насіров вимагає 1 млн грн відшкодування", – повідомила Супрун.

Як відомо, 11 грудня Окружний адмінсуд Києва поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби та постановив компенсувати йому суму зарплати за період "вимушеного прогулу". Насіров заявив, що планує знову очолювати ДФС.

Крім того, за словами політолога Олександра Палія, Насіров намагатиметься вибити собі ще й місце в політиці.

"Заяви про балотування у президенти і бажання відновитися на роботі – це стратегія Насірова в його захисті стосовно обвинувачень, які йому висунули. Стратегія логічна з точки зору піару та комунікації. Таким чином він розпорошує увагу до конкретної справи на низку інших справ. У кінцевому рахунку основний зміст обвинувачень просто губиться на цьому тлі", – зазначив експерт.

Кабмін звільнив Насірова 31 січня. Суд відсторонив його від посади ще у березні 2017-го. 

Під час затримання медперсонал "Феофанії", де на той час перебував чиновник, намагався обмежити доступ детективів НАБУ до його палати. 

Посилалися на важкий стан його здоров'я. Перевести до СІЗО його не змогли через нібито різке погіршення стану його здоров'я. Йому навіть приписували інфаркт міокарда, який не підтвердився.

Насірова звинувачують у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні. Слідство вважає, що він протягом 2015-2016-х, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку виносити безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу.