Президент України Володимир Зеленський попросив Ізраїль визнати Голодомор актом геноциду українського народу.

Про це він повідомив після зустрічі з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу.

“Я звернувся до ізраїльської сторони із закликом визнати Голодомор актом геноциду українського народу”, — сказав Зеленський.

“Також ми з паном прем’єр-міністром відвідаємо Бабин Яр і вшануємо жертв масових розстрілів у Бабиному Яру та Голокосту. Усе це — гіркі моменти нашої спільної історії, що повинні об’єднувати нас з надією про світле майбутнє та неможливість повторення подібних трагедій”, — додав він.

Це перший за 20 років візит Нетаньягу в Україну. Минулий візит прем’єр-міністра Ізраїлю в Україну відбувся в березні 1999 року.

Сторони обговорять запуск зони вільної торгівлі між країнами і пенсійну угоду.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Крім США, Голодомор визнали геноцидом 15 країн світу: Австралія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Угорщина. Ще вісім країн засудили Голодомор як акт знищення людства і вшанували пам’ять його жертв: Андорра, Аргентина, Бразилія, Іспанія, Італія, Словаччина, Чехія, Чилі.