28 серпня, на Першу Пречисту (інша назва – Успіння Пресвятої Богородиці), у православних християн і греко-католиків закінчується Успенський піст. Другу Пречисту будемо святкувати 21 вересня (Різдво Богородиці), а Третю – 4 грудня (Введення в храм Пресвятої Богородиці). Про них у народі кажуть: Перша Пречиста жито засіває, Друга – дощем поливає, а Третя – снігом покриває.

Дізнайтеся про головні прикмети на 28 серпня – в день Успіння Пресвятої Богородиці – цікаві звичаї, історію, традиції, а також головні заборони цього дня. Дізнайтеся, що можна, а що неможна робити на свято Першої Пречистої-2018.

Історія свята Успіння Пресвятої Богородиці

Згідно з церковним оповідями, цього дня апостоли чудесним чином зібралися в Єрусалимі з місць, де вони проповідували, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. Цієї миті чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Іконографічна традиція свята розповідає, що Богородиця віддала свою чисту душу в руки свого Сина і Господа Ісуса Христа, а в цей час з небес лунали звуки ангельських хорів. Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та сонм ангелів.

Церковний переказ розповідає, що апостол Фома, який прибув із запізненням, засмутився, що не зміг бути біля Богородиці в останні хвилини її земного життя. Щоб він міг попрощатися з її тілом, апостоли відкотили надгробний камінь. Але на подив усіх всередині були тільки ризи Діви Марії. Її тіло, як і душа, було взяте Господом на Небо.

Успіння Пресвятої Богородиці: народні прикмети на 28 серпня

Якщо до Успіння землю розорати, то можна встигнути ще одну копицю пожати. З'явилася веселка на небі – прикмета до того, що осінь буде теплою. Гарна погода – бабине літо буде прохолодним. Багато павутини – прикмета до того, що зима буде морозною і малосніжною.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Чого не можна робити на Успіння

Цього дня не можна ходити босоніж по росі. Не можна одягати незручне взуття. Не можна нічого встромляти гострого в землю, бо вона повинна відпочити. Не можна різати ножем продукти. Також на Успіння не можна ні з ким сваритися.

Нагадаємо, що другий Спас – яблучний – ми святкували 19 серпня, а третій Спас – горіховий або хлібний – будемо святкувати 29 серпня. Крім цього, 24 серпня українці відсвяткували День Незалежності України