За операцією з підриву Кримського мосту, імовірно, стоять українські спецслужби.

Так вважає член естонського уряду Урмас Рейнсалу.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу припустив, що за вибухом на Кримському мосту можуть стоять українські спецслужби. Європейський чиновник схвалив імовірну атаку на російський об’єкт. Про це пише видання Delfi.

“Естонія, безумовно, схвалює (вибухи на мосту) та вітає українські підрозділи спеціального призначення, які, як очікується, стоять за цією операцією”, — заявив естонський міністр.

Рейнсалу назвав підрив Кримського мосту сміливим вчинком і не заперечив, що інцидент був присвячений ювілею президента РФ Володимира Путіна, якому вчора виповнилося 70 років. Міністр зазначив, що хоч міст повністю і не зруйнований, проте позитивним моментом є те, що рух по ньому зупинився.

Глава МЗС Естонії зазначив, що міст має важливе символічне значення для Росії та Путіна, оскільки підтверджував хибну ідею про те, що Крим залишиться у складі РФ.

Нагадаємо, вранці 8 жовтня на Кримському мосту спалахнула пожежа. За версією антитерористичного комітету РФ, там нібито підірвали вантажівку, внаслідок чого зайнялися сім паливних цистерн залізничного складу. Президент РФ Владімір Путін доручив створити урядову комісію у зв’язку з “НП” на цьому об’єкті, який є для нього особливо цінним.

У ЗМІ згодом з’явилася інформація, що за цим стоїть Служба безпеки України. Та в СБУ цього не підтвердили, але й не спростували.

До цього додамо, що міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс вважає, що українська армія довела свою спроможність ефективно використовувати зброю стандартів НАТО для відвоювання тимчасово окупованих територій, тому для неї треба відкрити всі збройні запаси країн союзниць.
Про це Ландсберґіс заявив в одному з інтерв’ю 

«Литва завжди на всіх можливих рівнях відстоювала позицію, що Україні потрібно надати «все, що ми маємо», не наводячи жодних аргументів на кшталт «ми просто даємо Джавеліни та Стінгери та може ще щось»… Стало зрозуміло, що українська армія спроможна і здатна, використовуючи зброю стандартів НАТО, успішно відвоювати окуповані території. Зараз ми знаходимося в точці, коли аргументи, які використовувалися раніше, більше не актуальні», – сказав Ландсберґіс.

Тому, на його думку, зараз не існує причин, які б заважали надати Україні все, що є в країнах-союзницях. «Я вже неодноразово про це казав і зараз повторю, що всі наші запаси потрібно відкрити для української армії», – підкреслив глава МЗС Литви.

Він також нагадав, що вже існує значна кількість платформ у багатьох країнах, на яких українських військових навчають користуванню новою зброєю. «Якщо десь ще тривають дебати (щодо надання Україні зброї – ред.), це прикро, тому що чим довше вони тягнутимуться, тим довше тягнутиметься війна», – резюмував Ландсберґіс.

Також зазначимо, що контактна група з питань оборони України, яку очолюють США, наступного разу зустрінеться 12 жовтня в Брюсселі, у переддень зустрічі міністрів оборони Альянсу, що запланована на 13 жовтня.

Попереднє, п’яте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», відбулося на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині 8 вересня. Тоді під час засідання сторони домовилися про подальшу активізацію програм підготовки українських військових.

Зустрічі у форматі «Рамштайн» започатковано з метою колективної підтримки України, щоб задовольнити оборонні потреби української армії в умовах протистояння російському вторгненню.