Одяг, взуття, ранець, канцтовари та підручники в цьому році обійдуться не менше 6,4 тис. гривень. Це приблизно на 10-15% дорожче в порівнянні з минулим роком.

Попит на товари для школи підвищується після 20 серпня, коли сім’ї повертаються з відпусток, розповіла директор ТРЦ Sky Mall Юлія Ванченко.

“Раніше зробити покупки не вдасться, оскільки магазини завозять нові колекції з середини серпня”, – говорить вона.

Магазини не пропонують знижки на одяг і взуття перед першим вересня, каже PR-директор ТРЦ Gulliver Тетяна Атаджанова.

“Сезон тільки стартував, тому купувати всі речі доведеться по повній вартості”, – додає вона.

Деякі магазини проводять промо-акції. Наприклад, при купівлі пари штанів і сорочки батьки отримують знижку, в розмірі 10% на піджак. Це робиться для того, щоб мотивувати батьків якомога більше товарів придбати в конкретному магазині.

Найвища стаття витрат – одяг і взуття. Середня вартість пари брюк або сорочки становить 300 грн, сукні – 360 грн, спідниці – 500 грн. За комплект одягу доведеться викласти приблизно 1,4 тис. грн. Окрема стаття витрат – взуття. Туфлі вартують 550 грн, а небрендові кросівки – приблизно 400 грн за пару. Спортивну форму – штани, футболку і куртку – в київських магазинах можна купити за 500 грн.

Середня вартість комплекту підручників й зошитів на одну дитину становить 2 тис. грн на рік. Додатково доведеться купити 20 зошитів (50 грн), щоденник (75 грн) і набір різних приналежностей – олівці, фломастери, ручки, клей, обкладинки на підручники (350 грн). Ціни на шкільні рюкзаки стартують від 300 грн до 1,5 тис. Середня вартість звичайного портфеля – 450 грн, а ортопедичного – 900 грн.

“Більшість батьків вважають за краще не економити на портфелях, тому готові платити за них близько 1 тис. грн”, – говорить Тетяна Атаджанова.

Різні “набори для творчості”, куди входить пластилін, набори для вишивання, шиття та аплікацій обійдуться батькам у 500 грн.

В середньому за рік вартість повного комплекту одягу, взуття до 1 вересня і шкільних предметів за останній рік зросла на 10-15%.

За приблизними підрахунками, підготовка одного школяра до навчального процесу обійдеться в середньому в 6,4 тис. грн. Це не мало. Середня офіційна заробітна плата по Україні, за інформацією Державної служби статистики, в червні склала 10,8 тис. грн на місяць.

Юлія Ванченко з Sky Mall каже, що заощадити при виборі одягу можна, віддаючи перевагу українським виробникам, які випускають недорогу і якісну продукцію. В середньому ціни на неї на 20-30% нижче в порівнянні з брендовою, а придбати її можна на шкільних ярмарках. Теж саме стосується і канцтоварів.

Багато батьків купують одяг для учнів на зарубіжних сайтах з доставкою в Україну, де ціни в середньому в два-три рази нижче. Наприклад, якщо в Києві блузка для дівчинки коштує 600 грн, то на зарубіжному ресурсі, подібному АliЕxpress, її можна придбати за 200 грн, вартість доставки в Україну навряд чи перевищить 100 грн.