Від 1 січня 2019 року в Україні стартує не повноцінна монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, а підготовка і ухвалення нормативних актів та відкриття особових рахунків у банках для отримувачів допомоги.

Оскільки отримувачів в Україні налічується понад 5 мільйонів осіб, то до 1 травня 2019-го обіцяють відкрити рахунки лише тим, хто звернувся за субсидією вперше. Про це повідомили в уряді.

У другу чергу – від 1 травня і до кінця літа – "монетизують" тих, хто отримує допомогу від держави, коли немає платежів за опалення. А на третьому етапі, який обіцяють закінчити до 1 жовтня, монетизація комунальних послуг дійде до всіх, хто її потребує. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що раніше повідомлялося про те, що в Україні від 1 листопада на 23,5% зросли ціни на газ для населення – до 8550 грн за тисячу кубометрів. Водночас ті, хто отримує субсидії, зростання тарифів узагалі не відчують.

Про це запевняють у Міністерстві соціальної політики.

"Субсидія залежить від двох факторів – від розміру тарифу та від доходів громадян. Якщо доходи громадян не змінюються, а тариф зростає, то сума коштів, яку людина сплачує за опалення, не змінюється, а зростання тарифу компенсується збільшенням субсидії. Тобто сума, яку сплачує держава за людину, зростає у мірі зростання тарифів, а для людини залишається без змін. Відтак, отримувачі субсидій не відчують коливань ціни на газ, оскільки їхня частка оплати залишиться незмінною", – уточнили в Мінсоцполітики.