Радник Президента України Петра Порошенка Ігор Уманський подав заяву на звільнення з посади. Причиною такого рішення економіста стало те, що Уманський майже півроку не спілкувався з Порошенком.

"Сфера питань, за яку я відповідав – це фінанси, бюджет, банківський сектор. Політика, яка зараз проводиться урядом, в цій царині не сходитися з моїм баченням, як це б мало відбуватися", – сказав Уманський в ефірі ТСН.

За його словами, в Адміністрації Президента не реагували на всі пропозиції та поради, які він надсилав щодо свого бачення розвитку та змін у фінансовій та економічній політиці країни.

Замість підтримки економіки, підтримки реального сектору, стимулювання кредитування, у нас підмінена ціль, і ми займаємось незрозумілим таргетуванням інфляції, – сказав Уманський.

Він наголосив, що немає цілі, розвитку економіки – є підмінена, штучна ціль. На жаль, ані попереднє, ані нинішнє керівництво Нацбанку, ані уряд не хочуть цю політику змінювати, переконаний радник президента.

Нагадаємо, раніше  Уманський заявляв, що наближення виборів пояснює чому зараз йде обговорення підняття мінімальної зарплати. І знову це підняття планується за економічною спотвореною моделлю.

«Якщо б дійсно відбувалася логічне економічно обґрунтоване підняття всієї тарифної сітки, порядок видатків був би інший. Тут жодних сумнівів немає. Безумовно, підняття «мінімалки» певним чином би перекрилося відповідними доходами по ЄСВ і по ПДФО, але бюджет не потягнув би такого навантаження. Тому було прийняте рішення і дехто вирішив погратися в політику», – переконаний гість програми. 

Як відомо, Ігор Уманський – український економіст, політик, в.о. міністра фінансів України після відставки Віктора Пинзеника в другому уряді Юлії Тимошенко. У 1997 році закінчив Київський національний економічний університет. Економіст, магістр ділового адміністрування. Кандидат економічних наук.

9 січня 2008 — 11 березня 2010 — перший заступник міністра фінансів. 8 квітня 2009 — 11 березня 2010 — в.о. міністра фінансів України.

У грудні 2014 року Ігор Уманський був призначений на посаду першого заступника міністра фінансів. Уже в грудні 2015 року подав прохання про відставку, не погодившись з політикою Міністерства фінансів.

У жовтні 2016 року президент Петро Порошенко призначив Уманського своїм позаштатним радником.