Європейська комісія ввела захисні заходи в рамках розслідування по 28 видах металопродукції, до 23 видів з яких вводяться тимчасові заходи у вигляді тарифної квоти терміном на 200 днів.

Відповідне рішення, опубліковане на сайті ЄК, набуває чинності 19 липня 2018 року, передає прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Тарифні квоти будуть застосовуватися на основі принципу first come, first served ("перший прийшов – перший отримав"), а після того як квота буде вичерпана до наступних поставок буде застосовуватися мито в розмірі 25%", – говориться в повідомленні.

Такі міри вводять у відповідь на сталеві і алюмінієві тарифи США і ставлять на меті захистити регіональний ринок від напливу сталевої продукції з інших країн, усуненої з ринку США.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

В результаті тільки 11 видів української металопродукції потрапило під дію захисних заходів Європейської Комісії, а саме:

Гарячекатані листи і смуги (Hot Rolled Sheets and Strips),

Холоднокатані листи (Cold Rolled Sheets),

Заготівля сталева квадратна (Quarto Plates),

Прутки (Rebars),

Нержавіюча арматура і легкі секції (Stainless Bars and Light Sections),

Катанка з нелегованої та легованої сталі (Non Alloy and Other Alloy Wire Rod),

Куточки та спеціальні профілі (Angles, Shapes and Sections),

Труби для газопроводів (Gas pipes),

Профільні секції (Hollow Sections),

Безшовні нержавіючі труби (Seamless Stainless Tubes and Pipes),

Нелегований дріт (Non Alloy wire).

"Зараз до української продукції застосовано два антидемпінгових заходи: щодо безшовних труб (мито 12,3%, 25,7% і 13,8% в залежності від експортера) і гарячекатаного прокату (мито 60,5 євро за тонну)", – підкреслюють в МЕРТ.