Своїм першим указом на посаді президента України Володимир Зеленський оголосить про розпуск Верховної Ради.

Про плани новообраного голови держави розповів УНН з посиланням на своє джерело.

За даними видання, першим указом Зеленського стане документ про розпуск парламенту. Він буде представлений відразу після інавгурації.

Джерело також повідомило про можливу дату проведення дострокових виборів до Верховної Ради. За його даними, голосування може пройти 14 липня.

Інсайдер зазначає, що призначення дострокових виборів стане наступним кроком щодо розпуску парламенту Зеленським.

Варто зазначити, що ЗМІ і раніше повідомляли про те, що у команди Зеленського вже є проект указу про розпуск Ради. Незважаючи на те, що представники Зеленського заперечували ці повідомлення, його радник Дмитро Разумков все ж визнавав, що новообраний президент буде ініціювати розпуск парламенту.

Говорячи про заяву фракції "Народний фронт" щодо виходу з коаліції, Разумков сказав, що "буде некоректно говорити про вихід із коаліції, бо не можна вийти з того, що, на мою думку, перестало існувати давно, і тут позиція команди не змінювалася".

За його словами, команда Зеленського вважає, що коаліція у Верховній Раді припинила своє існування, коли там "стало менше ніж 226 народних депутатів"

Раніше ми писали про те, що Зеленський впевнено схиляється до необхідності розпуску Ради. Шанси на розпуск Ради зросли на початку минулого тижня.

Джерела в команді Зеленського кажуть, що він впевнено схиляється до необхідності розпуску Ради, але остаточне рішення не прийнято.

 «Зеленський просто змушений йти на розпуск парламенту, тому що цього вимагає народ, інакше його не зрозуміють. Рівень довіри до Ради у людей – два відсотки», – говорить співрозмовник видання і додає, що штабні юристи вже напрацювали кілька варіантів обґрунтованого розпуску парламенту.

При цьому шанси на розпуск Ради зросли на початку минулого тижня, коли стало зрозуміло, що «Блок Петра Порошенка» насправді цілком налаштований на дострокові вибори, кажуть у Зеленського.

«Джерела з колишньої коаліції вважають рішення НФ про вихід з неї є «закладкою на майбутнє». 

Після можливого указу про розпуск можливий сценарій, при якому депутати спробують через суд встановити порушення президентом закону або Конституції. 

«Він же обіцяв зняття недоторканності. На той час буде судове рішення про незаконні дії президента, який-небудь слідчий, виходячи з рішення суду, викличе президента на допит, почне вести розслідування … Так буває», – пояснив інформований співрозмовник.