tarify

Сьогодні, 1 травня, в Україні підвищуються тарифи на опалення і гарячу воду.

Відповідне рішення ухвалили в ході засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, 

Зігнодно рішення нацкомісія підвищила тариф на опалення і гарячу воду для населення на 67%.

Отже, якщо в квартирі встановлені лічильники тепла, то з 01.05.2015 новий тариф складе 642,09 грн / ГКал – це на 71,5% більше діючого тарифу (374,50 грн / ГКал).

Якщо ж лічильників у квартирі немає, то новий тариф складе 16,42 грн / м² / міс.

Зазначимо, що чинний тариф становить 9,58 грн / м² / міс. Плата за опалення як зараз, так і з 1 травня буде нараховуватися тільки в опалювальний сезон.

Тобто, реально нові тарифи запрацюють у разі відсутності лічильників лише з другої половини жовтня.

Що стосується нових тарифів на гарячу воду, вони складуть:

40,92 грн / м³, якщо рушникосушки в квартирі підключені до труби з гарячою водою (+ 57,8% до діючого тарифу);

38,02 грн / м³, якщо рушникосушки в квартирі немає (+ 56,9% до діючого тарифу).

Раніше повідомлялося, що тарифи на тепло і воду повинні були піднятися місяць тому, проте, за словами директора департаменту регулювання відносин у сфері теплопостачання НКРЕКУ Світлани Черних:

"3 березня НКРЕКУ прийняла рішення про підняття тарифу на газ і на теплову енергію (як оптовий товар в середньому на 71,8%) з 1 квітня. Планувалося підняти тарифи на послуги ЦО та гарячого водопостачання (саме вони є кінцевою ціною для населення, – ред.), проте Мінюст був проти затверджувати їх за місяць наперед. Вчора НКРЕКУ підвищила тарифи на послуги ЦО і ГВП, але вже з 1 травня … За квітень компанії будуть нести збитки ".

 

У Нацкомісії зазначають, що підвищення тарифів на холодну воду пов'язано із зростанням вартості електроенергії та курсу долара, що призвело до зростання валютних кредитів для водоканалів.

Таким чином, максимальні тарифи на воду будуть встановлені у Київській, Закарпатській та Кіровоградській областях – від 10 грн за куб. м, в столиці – від 6 до 8 грн за куб. м, а найменші – у Вінницькій та Донецькій обл. – від 4 до 6 грн за куб. м.

Відзначається, що тарифи розділені на чотири групи, в кожній області встановлюються тарифи однієї з 4-х груп: – від 4 до 6 грн за куб. м, – від 6 до 8 грн за куб. м, – від 8 до 9 грн за куб. м, – від 10 грн за куб. м.

Також піднімаються тарифи окремо по кожному водоканалу.

До першої групи, в якій знаходяться КП "Міський водоканал" м.Нова Каховка, КП "Харківводоканал", КП "Черкасиводоканал" Черкаської МГ та ін., відносяться водоканали, в яких підвищення тарифів відбувається на рівні 5,63% -20,59 % через зростання вартості електроенергії та долара. У наступній, другій групі (КП "ВУВКГ". Шостка; ОКВП "Дніпро-Кіровоград"; КВУ "Каховський водоканал"; КП "Тернопільводоканал" та ін.), водоканалів підвищення тарифів на воду компенсує зростання вартості електроенергії, і підвищення тарифів відбудеться в рамках 2,77% -15,94%. У третій групі (Глухівське ВУВКГ, МКП "Бердічівводоканал", Обухівський ВКП, КП "Боярка-Водоканал") знаходяться водоканали, яким дозволили підняти тарифи на воду на 14,88% – 101,59%. Про це йдеться в поставі № 869.

 

 

Джерело: Корупція.Інфо