Суддя Конституційного суду Ігор Сліденко заявив, що з Офісу президента на нього тисли 7 жовтня – і 8 жовтня він написав заяву про відставку, але її ще не розглянули.

Про це Ігор Сліденко розповів на брифінгу.

«Подзвонили з Офісу президента і сказали що я поводжу себе неправильно і в мене будуть проблеми», — сказав він.

Сліденко сказав, що наступного ж дня після цього написав заяву про відставку, її ще не розглядали, проте він «уже майже не суддя» КС.

За його словами, наразі ця заява перебуває в суді, і саме він має її розглянути. Зроблять це тоді, коли питання про звільнення потрапить до порядку денного. Сам Сліденко зазначив, що переконуватиме колег підтримати його заяву.

Водночас суддя відмовився називати прізвища людей, які чинили на нього тиск. Він підкреслив, що зробить це, якщо буде слідство у цій справі.

Тому він наперед висловив думку, що електронне декларування цілком законне, а до закону про Національне агентство з запобігання корупції просто треба внести зміни.

Зокрема, на думку Сліденка, треба прибрати норму про те, що НАЗК може з власної ініціативи починати антикорупційні справи, бо «це повноваження радянської прокуратури» і це неправильно.

Хоча, саме Ігор Сліденко був доповідачем і автором рішення Конституційного суду про неконституційність статті ККУ про недостовірне декларування та низки повноважень НАЗК.

З приводу свого декларування, Сліденко визнав, що формально порушив закон, бо фізично не міг внести зміни до декларації, бо був за кордоном тоді.

Сліденко наголосив, що його репутацію знищили і навряд чи він залишиться в Україні.

«На мене почали системно давити за часів президента Зеленського», — сказав суддя КС.