Перший раунд переговорів між Україною та Росією, яка напала на нашу країну, закінчений – сторони повертаються до своїх столиць.

Повідомляє радник голови Офісу президента Михайло Подоляк

“Українська та російська делегації провели сьогодні перший раунд переговорів, основною метою яких було сьогодні припинення вогню на території України та бойових дій” – заявив він.

Сторони визначили низку пріоритетних тем, щодо яких намітилися певні рішення”. Подоляк додав, що зараз сторони повертаються до своїх столиць для консультацій, “для того, щоб ці рішення отримали якісь можливості імплементації в логістичні рішення”.

 

Він також додав, що сторони обговорили можливість проведення найближчим часом другого раунду переговорів, “на яких ці теми матимуть конкретну практику розвитку”.

Як повідомлялося, сьогодні в Білорусі розпочалися переговори української та російської делегацій щодо кроків для досягнення миру.

Переговори відбуваються на Гомельщині на березі річки Прип’ять. Із міркувань безпеки точне місце організатори переговорів не називають. Початок зустрічі транслювали онлайн, але пізніше трансляцію вимкнули на вимогу російської сторони.

 

Українську строну представляють заступник голови МЗС Микола Точицький, міністр оборони Олексій Резніков, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, народний депутат Рустем Умеров та перший заступник голови української делегації у тристоронній контактній групі Андрій Костін. Російську делегацію очолив помічник президента РФ Володимир Мединський. До її складу також увійшли заступник міністра оборони, заступник міністра закордонних справ Андрій Руденко, голова комітету Державної думи з міжнародних справ Леонід Слуцький та посол Росії у Білорусі Борис Гризлов. Глава Адміністрації президента Білорусі Володимир Макей від імені Олександра Лукашенка привітав делегації Росії та України. 

“Як було домовлено з президентами Зеленським та Путіним, ви можете почуватися у повній безпеці. Це наш святий обов’язок”, – сказав він.