lAgTrtd5pqg toAKNuovTEc

Колодій Петро Несторович – голова Львівської обласної ради. Це те, що ми знаємо про цю людину по факту його посади. Проте, за свої 52 роки (з 12 липня 1962 року) його біографія налічує чимало слизьких моментів. За останній час кількість скарг на місцеву владу збільшилася. Кримінальні злочини, безпосередні контакти з криміналітетом – головні причини нарікань з боку громадян.

Найбільшого розголошення набули обурливі факти довкола особи Колодія. Теперішній голова ЛОР на початку 90-х був пов’язаний з кримінальним авторитетом Орестом Завінським (“Завіня”). Він був його водієм. Сам Колодій усіма можливими способами намагався спростувати таку інформацію, пояснюючи їхній зв’язок давньою дружбою. Разом у садочку, у школі, у юні роки – Завінський та Колодій завжди товаришували, як переконує останній. Розуміючи, що подібні факти сильно б’ють по його репутації, Колодій закликав не підозрювати його “безпідставно”.

Якщо звертатися до найперших кроків у житті чиновника, то, будучи львів’янином, Петро Колодій закінчив СЗШ # 55. У навчальному закладі такого учня не пам’ятають. А от славнозвісного Завіню одразу згадують “незлим, тихим словом”.

Потім юний Петро подався до Львівського автодорожнього технікуму. До 1981 року він здобував освіту інженера-механіка. От тут вже Колодія пригадують і навіть дають можливість подивитися на його оцінки. Трійки та четвірки – основна база балів Колодія. Нічим особливим студент не відрізнявся – поведінка «задовільна», відзнак немає. Про посереднього учня у характеристиці пишуть: «У спілкуванні з однолітками зверхній і хвалькуватий, а зі старшими не завжди вихований та витриманий. У роботі з ним необхідно звернути увагу на розвиток витримки, дисциплінованості, працьовитості.»

 По 1983 рік Колодій відбував службу у Радянській Армії. Опісля військової служби до 1990-го отримував освіту у Львівській Політехніці. Диплом захистив на “задовільно”. Протягом 2002-2005 років за спеціальністю “державне управління” навчався в Національній академії держуправління при Президентові України. Чи такий багатосторонній інтелектуальний набуток наповнив Колодія потрібними знаннями для очолювання високої посади?

Біографічні дані щодо освіти на цьому закінчуються і не викликають особливих сумнівів, а от місця роботи, зазначені в особистих даних політика, приводять до роздумів… Отже, 1984-1992 роки окреслені в біографії Петра Колодія виробничою діяльністю на АТП-13065. Він значився механіком автоколонки. Ніби немає підстав для недовіри, якби не той факт, що про існування подібного АТП ніхто не знає. На імовірній адресі нічого немає. Запити через пошуковики в інтернеті також відсутні.

З 92-го Колодій став заступником директора МП “Бурштин”, а з 93-го – ТзОВ “Винява”. Минув рік і Петро Колодій перебазувався на ТзОВ “Левком”. Все б нічого, але ці підприємства, як і АТП-13065, потрапили, напевно, в бермудську аномальну зону. Жодні реєстри, жодні установи не мали нічого спільно з цими “роботами” чиновника.

Йдемо далі. Наступний пункт – АТЗТ «Атмосфера-Центр». Петро Колодій з 98-го до 2002 року був заступником директора на АТЗТ за адресою Повстанська, 4. Хоча на цій локації розташований приватний будинок. Збіг? Не думаю… Невже всі ці роки політик відпочивав?

Щодо скандалу довкола кримінального дуету “Завіня+Колодій”, то у львівській міліції нічого не знають – ховають очі, все спростовують та не бажають йти на контакт.

З 2002 року Петро Колодій працював помічником-консультантом Олега Тягнибока. Так і почали набирати обертів політичні апетити чиновника. Зараз пан Колодій – голова ЛОР. Цю посаду він займає з листопада 2012 року. Такому кар’єрному успіху передували вибори у депутати 5-го скликання, посада заступника голови ЛОР та посада ПЕРШОГО заступника голови ЛОР. Протягом 2007-2009 років Колодій спробував свої сили у підприємницькій діяльності.

Член “Свободи” задекларував свої доходи і маємо такі суми:

За 2013-й зарпалата – 168 754 грн + 15 250 грн – дохід від цінних паперів. Загальне грошове надбання – 184 004 грн.

Окрім цього, у розпорядженні Петра Колодія є квартира в 64 м2 та вантажівка 87-го року – Mercedes-Benz 609. Службової машини Колодій цурається і надає перевагу власній Toyota Сamry 2007 року. Це все офіційні дані, надані особисто політиком. Чи вірити у достовірність цих фактів, кожен обирає сам…

Сама ж заробітна плата складається не тільки з визначеного окладу в 5 644 грн. Додатково:

Надбавка за перший ранг – 160 грн

50% за специфічний характер роботи – 2 902 грн

20% за вислугу років – 1 160, 8 грн

60% складає премія – 3 386, 4 грн

Загалом щомісячна зарплата складає 13 253,2 грн.

Чи не обділив себе чиновник? Таку суму, як виявляється, затверджують на сесії львівські депутати. Ідентичну заробітну плату отримували і попередники Колодія – Сендак, Сеник, Панькевич. Проте Колодій не задоволений таким становищем, адже тоді долар був по 4 гривні, а зараз – більше 20.

У 2011 році набули розголосу корупційні махінації на митниці. Колодій заявляв, що силовики мають наміри його затримати. Мовляв, це помста за викриття злочинів серед митників. Зловживання службовим становищем Колодія полягає в організації безперешкодного надходження контрабандних товарів через митний кордон держави. Ніби-то він не винен, а це все наклеп та наруга над його чесним ім’ям. “Це все підступи зі сторони митних мафіозі.”

Чи можна вірити словам Петра Колодія? До прикладу, він заявляв, що до липня 13-го року у Львові буде запущений український трамвай. Мер міста – Андрій Садовий – спростував його заяву, аргументуючи тим, що з технічного погляду трамвай зможе у липні проходити тільки тестування, а у експлуатацію ввійде восени. Тут він не дотримався обіцянки. Напротивагу цій ситуації, у справі щодо проміжних виборів до ЛОР Колодій виконав заплановане. Вибори відбулися! Але варто зауважити, що свободівець за підсумками довиборів просунув чотирьох своїх однопартійників – Ситника, Шаварова, Ковальчука, Костюка. Усього нових депутатів тоді увійшло сім. Чи дотриманий партійний баланс?

Отже, чи готові львів’яни і надалі довіряти долю свого регіону цьому свободівцю? Побачимо на виборах.