70fa5166f75ac5cc0d1b2909e9_31d0045e

У суботу, 26 вересня, президенту виповниться 50 років.

Пишного торжества з нагоди ювілею не планується — чиновники, опитані «Вістями», запевняють, що навіть не отримували запрошень на офіційну частину, де можна буде вручити подарунки. Кажуть, що Петро Порошенко в день свого народження втече з країни.

Напередодні ювілею «Вести» поговорили з тими, хто знав Порошенко дуже задовго до його президентства. Вони згадує, що називали його П'єро, а в школу він їздив на машині.
Парту Порошенко виставлять у музеї
Перші роки свого життя президент провів у містечку Болград (240 км від Одеси), де пішов у місцеву гімназію (у той час — школа №1). «Ми б дуже хотіли відкрити музей нашого почесного учня Петра Порошенка, але ніяк не можемо зібрати достатньої кількості експонатів. Є лише журнал обліку, де написано, що зарахували його в перший клас і перевели в другий, також парта, за якою сидів, навчальний кабінет», — каже Сніжана Скорич, директор болградської гімназії ім. Р. Раковського.

b93192360c8e0b4647912d6f91_3f9b04ea
Однокласники шукають в соцмережах
Колишні шкільні подруги Порошенко кажуть, що він більше спілкувався з дівчатами, ніж з хлопчиками. «Він був спокійним хлопчиком, хлопці-однокласники намагалися втягнути його в свої дитячі угрупування, але він на перервах сидів зі своєю симпатією Танею. Та й взагалі був єдиним хлопчиком у нашому 1-Б, який спілкувався з дівчатами», — згадує Лариса Лихандритова.

Друзі кажуть, що Порошенко не брав участі у рухливих іграх — на перервах все більше читав книжки, повторював уроки. Особливе завзяття у нього було до французької мови. Лариса Лихандритова розповідає, що вчитель на уроках звертався до Петі на французький лад — П'єр Порошенко. «А на одному з новорічних ранків він навіть грав П'єро, шанувальника Мальвіни, в костюмчику, який йому пошила мама. Так і приклеїлося до нього це прізвисько», — згадує однокласниця.
Порошенко ховається від однокласників.

Ще одна шкільна подруга Порошенко, Людмила Єременко, згадує, як посварилася з майбутнім президентом. «Чого-то ми там з ним посварилися, він на нас образився і пішов окремо. Шапка була вушанка у нього, одне вушко її припіднялось вгору, — розповідає жінка. — А друге — вниз. І мотузочок звисав, як у листоноші Пєчкіна. Петя пішов попереду нас повільно, губи надув, через кожні 100 метрів обертався і з-під лоба на нас позирав».
Кілька разів шкільні друзі намагалися вийти з Порошенком на зв'язок, шукали його в соцмережах, передавали запрошення на зустріч однокласників через спільних знайомих. Але все безрезультатно.

8faccf30cbb18745bf994dcb04_30e30452
На боротьбу привів батько
По завершенні 2-го класу сім'я майбутнього президента переїхала в місто Бендери, який зараз знаходиться на території невизнаного Придністров'я. У місцевій дитячо-юнацькій школі боротьби Петра Порошенка пам'ятають добре. «Петю мені привів його батько, — раніше розповідав нам тренер Захар Чакала. — І попросив приділити хлопчикові особливу увагу. Олексій Іванович хотів, щоб син скинув вагу і вчився виявляти характер. Натомість пообіцяв допомагати нашій школі. І допомагав — різними деталями з заводу для господарства школи. А я задавав Петі йому подвійну норму перекидів, бігати змушував. Він, хоч і сопів, ніколи зі мною не сперечався». Потім це принесло свої плоди.
Але зараз в проросійському Придністров'ї Порошенко — антигерой. Як написала УП, зараз в школі боротьби, де тренувався Порошенко, навіть зняли його фото з дошки пошани.
Мешканці ж кажуть, що майбутній президент завжди був мажором. «Я всього на два роки молодша Петі, — згадує Ірина. — Але практично не перетиналася з ним. Він був сином директора, а мої батьки — прості трудівники. Всі діти «попростіші» ходили в найближчу школу №3, а Петя — у школу №2, яка на той час вважалася однією з кращих в місті. Кілька кілометрів від дому, але він ж не пішки ходив, його возили. Батьків шофер на заводський машині. Він майже ніколи з нами не грав».

70fa5166f75ac5cc0d1b2909e9_31d0045e