Зеленський відповів на петицію про скасування заборони виїзду чоловіків призовного віку.

Володимир Зеленський відреагував на петицію, пов’язану із забороною виїзду з України чоловіків призовного віку. Він уже доручив прем’єр-міністрові Денису Шмигалю взяти до роботи питання, підняті у ній.

Президент України Володимир Зеленський офіційно відповів на петицію “Скасувати заборону виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців”. Реакція очільника держави з’явилась під самою петицією, яка набрала понад 27 тисяч підписів.

“Як президент України – гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина…  зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу. За статтею 65 Основного закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України”, – заявив Зеленський.

Президент також зазначив, що, згідно з Конституцією, право громадян вільно залишати територію України може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За словами Зеленського, обмеження, передбачені указом від 24 лютого про введення воєнного стану в Україні, передбачається скасувати після завершення дії воєнного стану. Президент також нагадав, що правила перетину держкордону України встановлюються Кабміном, зокрема й на період дії воєнного стану. Зазначимо, що раніше Зеленський на петицію відреагував жорсткіше.

Під час брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою Володимир Зеленський прокоментував петицію про виїзд чоловіків. Він наголосив на тому, що не до кінця розуміє, кому вона адресована.

«До мене, або, може, ця петиція має адресуватися батькам тих воїнів, які захистили ціною свого життя Україну. Коли сьогодні від 50 до 100 людей можуть гинути у нас на найскладнішому напрямку, на напрямку Сходу», – підкреслив він.

Тоді ж президент зауважив, що українська влада має кілька днів, щоб розглянути петицію. І немає жодного значення: подобається її вміст президентові, чи ні. Адже вона набрала необхідну кількість голосів, а отже – повинна отримати офіційну реакцію.