Ситуація стрімко йде до катастрофи. Це вже визнав і профільний міністр Степанов. Який лише гасить пожежу і вперто відмовляється працювати на випередження. Такими словами почав своє повідомлення у Фейсбуці Анатолій Гриценко.

За дев’ять місяців можна було на місячних курсах десятки тисяч непрофільних лікарів перепідготувати до діагностики і лікування вірусу – не зроблено. Наперед забезпечити сотні лікарень киснем – не зроблено. Зараз міністр плачеться, що катастрофічно не вистачає кисню, ліжок, медиків… Сім (СІМ!!!) місяців тому я публічно пропонував один із шляхів швидкого вирішення цієї проблеми – призовом офіцерів запасу, військових медиків, паралельно з розгортанням мобільних польових шпиталів.

Передавав цю пропозицію можновладцям і непублічно. Міністру по барабану. Уряду по барабану. ОПУ по барабану. Депутатам по барабану. Піаряться на цій темі всі – і влада, і опозиція. Вирішувати нема кому. Без особливої надії бути почутим, втім напишу ще раз, вже втретє.

Ситуація стрімко йде до катастрофи. Це вже визнав і профільний міністр Степанов. Який лише гасить пожежу і вперто…

Опубліковано Анатолієм Гриценком Середа, 11 листопада 2020 р.

Дефіцит кваліфікованого медичного персоналу. Втомленість лікарів, уже задіяних у протидії вірусу, що знижує ефективність їхньої роботи. Захворювання медперсоналу через контакти з інфікованими.

Заяви на звільнення лікарів, які бояться захворіти. Ці та інші фактори, в очікуванні піку поширення вірусу і масових захворювань вимагають більш рішучих дій. Тому – пропозиція:
Президенту України пропоную:

1) Видати Указ про мобілізаційний призов на військову службу до лав Збройних Сил військових медиків з числа офіцерів запасу – на період до повної локалізації пандемії. На даному етапі радив би призвати 30-40 тисяч офіцерів-медиків (загалом у запасі їх близько 100 тисяч, з них біля 30 тисяч нині працюють цивільними лікарями).

Серед офіцерів запасу є понад 3000 досвідчених професіоналів саме з протидії інфекційним захворюванням – їх треба задіяти на першій лінії, для швидкої діагностики і визначення курсу лікування хворих. Решту призваних із запасу військових лікарів – долучити до власне лікування хворих, що дасть змогу збалансувати режим роботи цивільних лікарів і дати їм можливість нормального відпочинку.

2) Поставити міністру оборони завдання невідкладно розгорнути спеціалізовані центри для протидії пандемії. Як мінімум, чотири таких центри – в Харкові, Вінниці, Одесі і Львові. Саме там, на базі регіональних військово-медичних центрів у 2006-2007рр., ще під час моєї роботи в Міноборони, ми створили чотири мобільні госпіталі, які можна розгорнути протягом 4-6 годин, повністю автономні, в тч з автономним енергозабезпеченням і водопостачанням (п’ятий мобільний госпіталь був тоді створений в Криму, але нині він захоплений ворогом).

Розгортання таких спеціалізованих центрів для боротьби з епідеміями у 2005р. було нами передбачено Стратегічним планом застосування Збройних Сил, сподіваюся, військові ще не втратили напрацьовані тоді під час навчань навички і зможуть виконати завдання Президента.

Я переконаний, реалізація цих пропозицій дасть змогу зберегти життя десятків тисяч наших громадян.