Те, що відбувається сьогодні в країні є приводом для консолідації та об’єднання зусиль. Але це точно не привід для політичного піару.

У Верховній Раді на порядку денному цієї сесії є два законопроекти: №7038 та №7012, які передбачають додаткові витрати на фінансування армії та відповідні джерела їх фінансування.

Нагадаємо, нещодавно п’ятий президент України лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу на погоджувальній раді вкотре закликав проголосувати за зміни до бюджету і виділити на потреби ЗСУ та територіальної оборони 50 мільярдів гривень. 

Порошенко наголосив – влада нарешті визнала рівень загрози, однак у порядку денному досі в пріоритеті гральний бізнес та фінансування ДБР.

“Я вимагаю і наполягаю у вівторок поставити законопроєкт, який був внесений п’ять тижнів тому. Ми маємо забезпечити армію. Щоб ми доукомплектували українську армію, яка укомплектована на 60%, треба розглядати наш законопроект, забезпечити резерви. Місцеві ради проголосували за виділення коштів. П’ять тижнів ви не можете поставити це питання на голосування. Ми вважаємо, що це абсолютно неприйнятно”, – обурився лідер партії “Європейська Солідарність”.

Проте, не треба багато розуму для написання законопроекту про виділення 50 млрд. грн. без обгрунтування джерел надходження цих коштів. Роблячи такі речі, опозиція намагається отримати політичний піар в момент, коли країна потребує відповідальних рішень, вказує нардеп Данило Гетманцев.

Петро Порошенко своїми гучними заявами та вимогами намагається реабілітуватися у своїй нестійкій позиції, а не насправді допомогти. Варто зазначити, що всі ці 5 тижнів влада не сиділа склавши руки.

Парламент має спокійно, впевнено, а головне, разом працювати на зміцнення країни та її захист. Це означає – мати спокійну впевненість і холодну голову, не піддатися на провокації агресора й не поглиблювати ситуацію емоційними популістськими вигуками й акціями.

До цього з трибуни Верховної Ради закликала голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

“Так само, як наші громадяни демонструють стійкість – продовжують ходити на роботу, лікувати хворих, вчити наших дітей, захищати правопорядок на наших вулицях, так само ми з вами в стінах парламенту маємо продовжувати виконувати свої обов’язки, незважаючи на будь-які заяви. Ми маємо ухвалювати ті закони, які потрібні для оборони і вони є в порядку денному цього тижня. А також продовжувати ті реформи, які роблять нашу державу сильнішою, а людей – більш впевненими в завтрашньому дні. І такі питання теж будуть нами розглядатися цього тижня”, – наголосила очільниця політсили.

Олена Шуляк подякувала лікарям, учителям, рятувальникам, поліцейським, які і далі виконують свою важливу роботу, а також військовим, які в ці хвилини на передовій захищають Україну та всю Європу від агресора.

За словами голови “Слуги Народу”, своїм рішенням про визнання окупаційних структур у Донецьку й Луганську керівництво Росії відреагувало на силу України, яка не здавала, не здає й не здасть національних інтересів.

“Напевно, у Кремлі думали, що викличуть у нас цим рішенням розпач, але вони помилилися. Так само, як помилилися, коли думали, що погрози військовою силою змусять українців вимітати гречку з магазинів, або втікати з країни. Тому я хочу запевнити всіх, хто нас дивиться і слухає – скільки б від нас не вимагали віддати частину чи увесь суверенітет України, скільки б не шантажували, ми на це не погодимося”, – зазначила Олена Шуляк.

Вона також висловила упевненість, що рішення керівника Росії визнати окупаційні утворення засудить увесь цивілізований світ.