Росія як країна-агресор свідомо відмовляється розуміти будь-які умовляння, а тому з нею слід діяти вкрай жорстко і агресивно.

Таку заяву в інтерв’ю “Гордону” зробив український журналіст Савік Шустер. Він стверджує, що Україна досить м’яко відстоює свою позицію як в конфлікті з окупантами, так і в багатьох міжнародних питаннях.

“З Росією треба розмовляти, я вважаю, дуже різко, дуже агресивно. “Ось ви – таке суспільство, у вас “Новачок”, спокійно ви ним користуєтеся. У вас дуже велика кількість політв’язнів. Ви взагалі країна диктаторська. І я з вами розмовляю як з диктаторською країною”. З диктаторською країною завжди складно розмовляти, з нею завжди треба розмовляти з позиції сили чи з позиції країни, у якої багато союзників”, – вважає Шустер.

“Ну як можуть бути союзники у України, коли Україна ніколи ніякої позиції не займає з жодного питання? Ну звідки? Ось Європейський союз говорить, наприклад, про Лукашенка це, це, це і це, “ось ми так вважаємо, не визнаємо вибори”. Все, позиція. якщо ми хочемо в Європу, якщо ми якісь цінності поділяємо, то ми повинні займати цю чітку позицію разом з ними. Інакше кому ми потрібні? Які цінності взагалі ми пропагуємо, поширюємо?” – додав він.

Повертаючись до теми Росії, журналіст акцентував на тому, що з нею потрібно поводитись досить жорстко, адже в цій державі порушуються права людини, чого не підтримує Україна. Шустер твердить, що наша країна отримає підтримку сильних союзників, якщо чітко продемонструє, що виступає проти диктатури.

Крім того, Шустер озвучив свій прогноз щодо подальшої долі тимчасово окупованих Криму і Донбасу. Журналіст вважає, що з півостровом поки годі очікувати якихось позитивних зрушень, а ось на сході Україна може переламати ситуацію на свою користь.

“Перестаньте обманювати всіх – Крим довго не буде українським. На жаль, але не буде. Тому що будь-яка, навіть прогресивна людина, яка прийде до влади після Путіна, що малоймовірно, між іншим, що це буде прогресивна людина – це може бути, навпаки, дуже регресивна людина… Але навіть прогресивна людина, навіть такий, як Навальний, Крим Україні не віддасть. Ну не віддадуть. І це треба розуміти”, – поділився роздумами Шустер.

“Що треба обов’язково робити – це відновити кордон на Донбасі. Цей кордон треба відновити в будь-якому разі. І це повинна бути сильна політика, це не може бути політика “бла-бла”. Вони ж весь час перемовляються: там Єрмак – з Козаком: “Ми це, те”, – там це все… Ось ці всі катавасії тощо”, – додав журналіст.

Підсумовуючи, Шустер підкреслив, що навіть незважаючи на те, що Росія – сильний противник, Україна не повинна переставити жорстко їй чинити опір.

“Ми з ними намагаємося говорити, як би “ми вас не будемо ображати – і може, ви нам щось зробите”. Так не працює. Ми вас будемо ображати. Тому що ви – диктатура, жорстка диктатура, ви вбиваєте людей в Берліні, в Парижі, в Лондоні”, – підсумував він.