Заступник голови Офісу президента Олег Татаров отримав звання заслуженого юриста України протягом подій Революції Гідності за особистим поданням Віталія Захарченка, який тоді був главою МВС, — про це йдеться в розслідуванні програми Схеми.

Захарченко вніс подання про нагородження Татарова 16 грудня 2013 року. Він на той час був заступником керівника Головного слідчого управління МВС – його нагородили за «впровадження в життя рішень президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів, спрямовуючи зусилля підлеглих працівників на посилення боротьби зі злочинністю та зміцнення правопорядку в державі».

Татаров став заслуженим юристом України за указом Януковича від 22 січня 2014 року.

Олег Татаров – колишній посадовець МВС. Під час Революції гідності він обіймав посаду заступника керівника Головного слідчого управління МВС – керівника управління з організації контролю за розслідуванням злочинів. Татаров був публічною особою з боку міліції, на брифінгах повідомляв про затримання учасників протесту та висував їм ультиматуми.

Журналісти звернулися до Татарова за коментарем, але ще не отримали відповіді.

Варто зазначити, що Віталій Захарченко під час подій Революції Гідності розпорядився видати бойову зброю правоохоронцям і дозволив її застосовувати, але пізніше відхрестився від дій Беркута. За даними слідства, він особисто керував “тітушками”, які атакували активістів Євромайдану.

За словами радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, вияснилось, що Олег Татаров під час президентства Віктора Януковича «був клерком» в МВС і не формував політику. Подоляк зазначив, що Татаров звинувачував активістів у насильстві по відношенню до бійців Беркута і називав Майдан державним переворотом, тому що був «зобов’язаний» озвучувати позицію тодішнього керівництва відомства.

Нагадаємо, на початку грудня Національне антикорупційне бюро України повідомило, що Татаров фігурує у справі про розкрадання майна Національної гвардії. Однак оголошення йому підозри затягнулося через те, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова раптово змінила прокурорів – процесуальних керівників – у цій справі. Зрештою, Татарову оголосили підозру 18 грудня.

24 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова з НАБУ до СБУ. Завдяки цьому Татаров уникнув арешту.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, що Татарова досі не усунули з посади, оскільки «звинувачення щодо нього не мають жодного відношення до його нинішньої роботи в ОП, оскільки є подіями 4-річної давнини»