У середу, 7 квітня, колишній голова Конституційного Суду Олександр Тупицький не з’явився на суд, де йому повинні були обрати запобіжний захід.

Про це стало відомо під час судового засідання в Печерському районному суді Києва. Адвокати Тупицького сказали, що він не з’явився на суд через хвору матір до якої поїхав до Черкас.

За їх словами, у матері судді “загострилася важка хвороба, яка триває останні роки, є реальна загроза її життю”. Тому сьогодні вранці Тупицький разом державною охороною виїхав з Києва.

Сторона захисту повідомила, що 12 квітня в КСУ відбудеться спеціальне засідання з розгляду питання про звільнення Тупицького, а 13 квітня Верховний суд розглядатиме оскарження Тупицьким свого звільнення. 14 квітня Голосіївський суд розгляне справу про адміністративні правопорушення. За словами адвоката, участь Тупицького у всіх цих засіданнях обов’язково.

Водночас прокуратура назвала такі дії Тупицького “недобросовісною процесуальною поведінкою” і просила застосувати привід в зв’язку з його системною неявкою в суд.

Суд ухвалив рішення оголосити перерву і перенести засідання до 10 години ранку 15 квітня.

Нагадаємо, що це вже другий раз, коли Тупицький не приходить на суд. Так, 2 квітня його також не було, тому засідання перенесли на 7 квітня.

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовано за результатами «аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО».

Представники держохорони 29 березня не пустили Тупицького і Касмініна у приміщення Конституційного Суду.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.