Прокуратура просить засудити до довічного ув’язнення російського військового Вадима Шишимаріна, обвинуваченого у вбивстві цивільного мешканця Сумщини. Він визнав провину і попросив пробачити його.
“Дорогою прапорщик Макєєв побачив чоловіка, він розмовляв по телефону. Макєєв сказав, що він нас здасть, що він дзвонить військовим. І він наказав стріляти. Я не вистрілив», – розповів обвинувачений.
«Потім інший військовослужбовець, який сидів справа від водія, розвернувся, почав приказним тоном мені наказувати, щоб я вистрілив. І аргументував це тим, що ми не доїдемо до наших військ, не викличемо підмоги, що нам загрожує небезпека», – зазначив Шишимарін.
Також він пояснив, що потерпілого він у цей час не бачив, а помітив лише тоді, коли вони з ним порівнялися. Відразу обвинувачений вистрілив короткою чергою, цим він його і вбив.
24 лютого Шишимарін разом з іншими російськими військовими вирушили з Бєлгородської області через кордон України. За словами росіянина, він не знав, що їде воювати, і мав сухпайок лише на 3 дні.
Вранці 28 лютого колона Шишимаріна їхала Сумщиною вбік Росії, щоб вивезти поранених. Неподалік села Грінченкове їх атакували Збройні сили України і розбили колону. Після цього росіяни залишились без транспорту і розділились на кілька груп. Шишимарін залишився ще з 4 чоловіками.
Між селами Чупахівка та Грінченкове вони помітили чоловіка на автомобілі Volkswagen і вирішили вкрасти транспорт. Росіяни розстріялил автівку, її власнику вдалось втекти і сховатись.
Машину розвернули і поїхали до села Чупахівка. Вони планували дістатись до своїх військ. У селі військові побачили цивільного чоловіка, 62-річного Олександра Шеліпова, який говорив по телефону. Вирішили, що місцевий хоче здати їх українським захисникам. Тоді Шишимарін застрелив Шеліпова.
Після цього росіяни потрапили в засаду: з ними в бій вступили місцеві мисливці. Один із російським військових отримав поранення, його залишили на полі бою, і росіянин помер.
Росіяни сховались на фермі, де пробули до ранку, і наступного ранку здались місцевим разом зі зброєю.
Двох полонених росіян з цієї групи згодом обміняли. Ще один виступив свідком на суді. Також суд допитав дружину вбитого Катерину Шеліпову і їхнього сусіда.