Під час відпрацювання ринків «Шувар», «Привокзальний», «Стрийський», «Народний», «Княжий» фахівці Державної міграційної служби у Львівській області спільно з міліцією, СБУ та прикордонниками виявили 38 порушників-іноземців. Склали 34 адміністративних протоколи за ознаками ч.1, ст. 203 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, повідомили в прес-службі ГУ ДМС України у Львівській області.

Порушеннями правил перебування в Україні іноземцями вважається: проживання без документів на право проживання в Україні, чи за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, а також працевлаштування без відповідного дозволу.  До порушень належить недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття у визначений строк без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в'їзду в Україну і порушення правил транзитного проїзду через територію України.

Складено 2 адміністративні протоколи за ознаками ч.1, ст. 204 та 2 адмінпротоколи за ст. 205 Кодексу України про Адміністративні правопорушення.

Стаття 204 стосується посадових осіб, які порушили правила встановленого порядку працевлаштування, прийняття на навчання іноземців та осіб без громадянства, надання їм житла, а також інші порушення, якщо вони будь-яким чином сприяють іноземцям та особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення терміну перебування або спрямовані на їх незаконну реєстрацію, оформлення документів на проживання.

Порушення ст. 204 тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 205 адміністративна відповідальність наступає за невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу, заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації.

Покарання за порушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За результатами відпрацювання із порушників накладено штрафні санкції на загальну суму 21 080 грн.

Із 12 прийнятих рішень про примусове повернення іноземців на батьківщину, у двох випадках порушникам заборонили в’їзд на територію України. Ще двом – скоротили термін перебування в нашій державі.

Відпрацювання проводилось за Наказом ДМС України від 31 липня 2014 року «Про проведення цільових профілактичних заходів із виявлення іноземців та осіб без громадянства, які нелегально перебувають на території України».

Джерело: ГалІнфо