Литва є надійним і незмінним партнером України, між країнами немає спільного кордону, однак є спільні цінності, інтереси й прагнення.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на урочистостях з нагоди Дня державності Литовської Республіки у Вільнюсі.

Захід транслювався наживо на сторінці Офісу Президента у Фейсбуці.

Водночас він нагадав, що Україна та Литва мають спільне минуле, зокрема в часи Великого князівства Литовського, однієї з провідних держав Європи, де, за його словами, вільно співіснували литовці та українці. Крім того, глава держави згадав і про Литовські статути, джерелами яких були, зокрема, литовське й українське звичаєве право.

Зеленський зауважив, що Україна завжди буде готова першою прийти на допомогу Литві і завжди бажатиме їй в усьому іншому також ставити першою, “разом з нами, разом з Україною”.

Президент наголосив на важливості спільного майбутнього між двома державами.

“Україна та Литва не мають спільного кордону, але ми маємо найголовніше — ми маємо спільні цінності, ми маємо спільні інтереси, ми маємо спільні прагнення, а отже — спільний шлях до успішного спільного завтра”, – підкерслив він.

Зеленський привітав литовський народ з Днем державності й запевнив, що українці сповна розділяють радість цієї дати та можуть осягнути її важливе значення.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 6-7 липня перебуває з візитом у Литовській Республіці, де заплановані його зустрічі з Президентом Литви, Президентом Європейської ради та участь у конференції щодо реформ в Україні.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.