Україна має справжніх партнерів на Заході, заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у програмі “Реальна політика з Євгеном Кисельовим” на каналі “Україна 24”, коментуючи зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Франції Емманюелем Макроном.

“Немає підстав для панічних відчуттів, тому що і Макрон, і Меркель точно зацікавлені максимально допомогти в модерації розмов України з Росією, Зеленського і Путіна. Це почалося 2014 року, коли, і сьогодні за ними ця роль залишається. У них складна роль, тому що вони окремо поспілкувалися з представником Росії, позавчора була ця зустріч на трьох.

Зустріч тет-а-тет була довшою десь на годину, ніж планувалося за протоколом, а це означає, що був живий контакт, це найважливіше. Точно відчувалося, що лідер Франції сьогодні має не просто бажання і наміри, а ця хімія, яку я відчув у Єлисейському палаці, означає, що ми маємо справжніх партнерів”, — сказав він.

За словами Резнікова, західні лідери розуміють, що Україна виконує всі зобов’язання.

“Думаю, лідери Німеччини та Франції розуміють, що Україна точно виконує всі зобов’язання, які вона взяла на себе 9 грудня (на зустрічі нормандської четвірки в Парижі – ред.), що вірити Україні в особі Зеленського точно можна. На жаль, візаві, президент Росії чомусь дав команду своїм підлеглим, які виконують функції перемовників на лінії “нормандського формату”, радників чи представників у ТКГ – вони поводяться, не намагаючись демонструвати готовність виходити на досягнення миру.

Я думаю, Макрон це розуміє, у нього сьогодні складний виклик: залишаючись лідером однієї з домінуючих країн Європи, спробувати в тих складних умовах посадити за стіл перемовин Путіна, пояснивши, що військовим шляхом не буде досягнуто жодної мети, лише політико-дипломатичним шляхом. Тим паче, що Україна не дає жодної підстави казати, що ми порушуємо домовленості, що ми вийшли з них за це маємо бути покарані. Тому концентрація російських військ має залишитися концентрацією”, — сказав він.

Нагадаємо, український глава Володимир Зеленський 16 квітня прибув до Парижа для зустрічі з Макроном. Крім того, в онлайн-режимі до них приєдналася канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Зеленський запропонував Макрону підписати декларацію про підтримку вступу України до Євросоюзу.

Після переговорів український лідер заявив, що він із Макроном “точно на одній хвилі” і вони мають спільне бачення.

Президент Франції зі свого боку зробив заяву про Донбас українською мовою. Також він оголосив про намір провести переговори з президентом Росії Путіним.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.