Про це під час прес-конференції повідомив, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій під Іловайськом Андрій Сенченко.

На переконання Сенченка, у загибелі людей винні найперше начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко, який відповідав за проведення операції і вивід військ з оточення. Провина також лежить і на президенті України Петрові Порошенкові, який відмовився вводити воєнний стан.

"Є стратегічна помилка президента — не введення воєнного стану. Будь-які причини, як то вибори, не виправдовують цього. Президент мав би взяти на себе всю повноту відповідальності і керувати ставкою верховного головнокомандувача. А всі спекуляції, що введення воєнного стану означає оголошення Росії війни, не відповідають дійсності, оскільки, виходячи з діючого закону про оборону, не можна було не вводити військовий стан", – заявив Сенченко.

Помилковим, на думку голови комісії, було і призначення Валерія Гелетея на посаду міністра оборони.

Загалом, як відзначається у попередніх висновках Тимчасової комісії, основна причина не тільки в конкретних рішеннях, а в том, що не була організована належним чином оборона країни, як «система політичних, економічних, соціальних, військових, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів щодо захисту держави в умовах збройної агресії».

У своїх висновках комісія також вказує на проблеми з несвоєчасним фінансуванням потреб армії.

"Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі", – сказано у звіті.

Одночасно, виконання поставлених завдань майже повністю було покладено на добровольчий батальйон спеціального призначення МВС, "який мав міліцейські функції та був озброєний неадекватно до поставленого завдання".

 

Джерело: Hromadske.Tv