Місто Суми повністю перейшло під контроль України. Про це заявив радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

“Суми повністю під нами, попри попередні повідомлення, що нібито половина міста під ними (Росією – ІФ). У Сумах діючі, колишні військовослужбовці й просто громадяни організувалися самі і тримають оборону. Вони навіть роблять вилазки у бік супротивника, спалюють їх тил, пальне, бензовози. Наразі там російська армія повністю деморалізована, не відбувається жодних дій – немає настрою, пального та моралі”, – заявив Арестович на брифінгу в Офісі президента про ситуацію в Україні.

За його словами, зараз Збройні сили України утримують позиції противника у Харкові, Херсоні та зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, де російська армія продовжує атаку.

Арестович додає, що перемоги України неможливі без злагодженої роботи мешканців із вилазками у бік супротивника.

У районах поблизу Києва триває накопичення противника (на західному напрямку), проте артилерійські удари, які завдаються по них, перешкоджають просуванню в бік столиці. Зазначається, що ворог зазнає великих втрат.

Маріуполь, куди прямує російська тактична група з-під Мелітополя, а також напрямок Енергодар-Запоріжжя, залишаються серед проблемних напрямків.

Як заявив Арестович, за цю добу, за винятком Мелітополя, ворог не здійснив жодного поступу в глиб української території.

Він також зазначив, що противник узяв оперативну паузу через великі втрати та масове здавання в полон українським військовослужбовцям.

Повідомляється, що Міноборони ініціювали створення гарячої лінії для російських мам, щоб вони могли дізнатись долю своїх синів. Орієнтовні втрати: по техніці уточнюються, по особовому складу — близько 1000 вбитих та 2500 поранених.