Василь Вірастюк, якого нещодавно визнали обраним народним депутатом по 87-му виборчому округу в Івано-Франківській області, 15 червня в парламенті приніс присягу. Засідання Ради транслювалося у прямому ефірі.

Коли спортсмен вимовляв слова присяги, в залі чути було крики «Ганьба!».

Особливо активно поводилися депутати від групи «За майбутнє», які вважають, що місце в Раді повинен був зайняти їхній кандидат Олександр Шевченко.

Вірастюк поповнив фракцію «Слуги народу». Його привітали однопартійці та представники інших політсил.

Голосування на довиборах в окрузі № 87 відбулося 28 березня. 4 квітня ЦВК визнала переможцем Василя Вірастюка. Найближчий суперник спортсмена Олександр Шевченко не погодився з результатами голосування й оскаржував їх через суд.

Після довгої судової тяганини Велика палата Верховного Суду залишила чинним протокол ЦВК від 19 травня про результати виборів в окрузі № 87 на Івано-Франківщині, визнавши перемогу Вірастюка.

Окрім цього, президент Володимир Зеленський сьогодні повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування.

Як повідомляє пресслужба глави держави, закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” (законопроєкт № 4651) парламент ухвалив третього червня цього року.

Президент ініціював цей проєкт закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування. Проте під час розгляду вказаного документа в сесійній залі Верховної Ради депутати внесли зміни в порядок декларування відомостей щодо рухомого й нерухомого майна, яке перебуває у володінні або користуванні членів сім’ї декларанта. Відповідно до поправок, такі об’єкти зазначаються у декларації, якщо члени сім’ї декларанта подали йому відповідну інформацію, – розповіли в Офісі президента.

У повідомленні зазначається, що таким чином декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за недостовірне декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини. Це дає законодавчу лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно.

Враховуючи це, президент України повернув закон до парламенту.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.