Під стінами Верховної Ради 1 липня зібралися кілька десятків активістів. Вони вимагають змінити запобіжний захід підозрюваному у державній зраді Віктору Медведчуку.

Про це повідомляє телеграм-канал PavlovskyNews.

Активісти принесли плакати та запалили димові шашки. Вони заявили, що секретар Верховної Ради Олексій Данілов симулює судове переслідування Медведчука.

Учасники акції обурені через те, що Офіс генпрокурора звернеться до суду з проханням продовжити тримання політика під домашнім арештом. Активісти вважають, що куму Володимира Путіна слід обрати жорсткіший запобіжний захід – тримання під вартою.

“Медведчук продовжує користуватися своїми активами та вести антиукраїнську діяльність”, – заявили активісти.

Зауважимо, прокурори подадуть таке звернення оскільки термін дії запобіжного заходу Медведчуку минає 9 липня. Якщо не схвалять нове рішення, то з проросійського нардепа знімуть браслет.

На плакатах активістів зображені фото Данілова та написи “Данілов – РНБО – чистий рекет”, “Данілова у відставку” тощо. Учасники акції вимагають, аби президент Володимир Зеленський звільнив секретаря РНБО з посади.

До слова, касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжить розгляд справи за позовом народного депутата Віктора Медведчука, який оскаржив Указ Президента України № 64/2021 в частині застосування до нього санкцій, 28 липня.

Про це пресслужба ВС поінформувала у Фейсбуці.

“КАС ВС продовжив розгляд справи за позовною заявою Віктора Медведчука, який оскаржив Указ Президента України № 64/2021 в частині застосування до нього санкцій. Під час судового засідання колегія суддів заслухала представника третьої особи – СБУ, щодо заявленого клопотання про розгляд справи у закритому режимі із повним фіксуванням його перебігу за допомогою звукозаписувальних засобів. Заслухавши позицію сторін, суд вирішив розглянути це клопотання у наступному судовому засіданні, яке призначено на 15:00 28 липня 2021 року”, – йдеться у повідомленні.

Також КАС ВС 30 червня продовжив розгляд справи № 9901/80/21 за позовом громадянки Наталії Лавренюк, у якому оскаржено указ Президента України від 19 лютого 2021 року № 64/2021 «Про рішення РНБО України від 19 лютого 2021 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”» у частині застосування цих санкцій до позивачки.

Під час судового засідання один із представників позивачки повідомив, що стосовно нього ще триває стадія оформлення доступу та допуску до держтаємниці.

Уточнюється, що інший представник позивачки повідомив, що не зміг ознайомитися із матеріалами справи, що містять гриф «Для службового користування», оскільки СБУ не надала відповідного дозволу.

“З урахуванням оформлення учасниками справи доступу та допуску до державної таємниці, а також дозволу для ознайомлення з документами справи, що містять гриф «Для службового користування», необхідних для подальшого розгляду справи, у судовому засіданні оголошено перерву. Наступне судове засідання з розгляду цієї справи відбудеться 3 серпня 2021 року о 9:30”, – зазначається у повідомленні.