Намагаючись приховати, що на воду в Керчі спускають не аварійно-пошукове судно, а корвет "Павел Державин", окупаційна влада Криму замазала на кораблі червону зірку, зазначив головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко. 

23 лютого на суднобудівному заводі "Залив" в окупованому кримському місті Керч російська влада під виглядом аварійно-пошукового судна спустила на воду корвет "Павел Державин". 

Про це 23 лютого у Facebook повідомив головний редактор порталу BlackSeaNews, керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко.

"Санкції не працюють, кажете? От тільки не треба тримати нас за ідіотів і замазувати червону зірку радянської армії на носі не треба (хоча б 23 лютого). В окупованому Криму на захопленому українському заводі "Залив" так смішно намагалися приховати спуск на воду нового корвета з крилатими ракетами "Калібр" проекту 22160, що з переляку обізвали його аварійно-пошуковим судном проекту А163", – написав він.

За словами головного редактора BlackSeaNews, щоб приховати це, всі російські ЗМІ дали одну і ту саму фотографію, зняту "з відповідного ракурсу".

"Навіщо вони так це роблять?.. Тому що ми вже давно подали на санкції Зеленодольський суднобудівний завод, який є "куратором" українського заводу (тобто "рейдернув" його ще на початку окупації Криму)", – зазначив Клименко. 

Варто зазначити, що будівництво ведеться на керченському суднобудівному заводі "Залив", який окупанти передали під управління АТ "Зеленодольськ завод ім. Горького".

 "Павло Державін" – це третій корабель проекту 22160 в серії з шести одиниць, і перший, що будується на заводі "Залив".

Повідомляється, що головний корабель проекту – "Василь Биков" був переданий Чорноморському флоту РФ 20 грудня 2018 року. Другий корабель – "Дмитро Рогачов" був закладений в Зеленодольську 25 липня 2014 року, спущений там на воду в кінці 2017 роки; в серпні 2018 року відбуксирували до Новоросійська, де у вересні 2018 року розпочав заводські ходові випробування. Здача цього корабля запланована на 2019 рік.

Патрульні кораблі "Павло Державін" і "Сергій Котов" закладалися на Зеленодольському суднобудівному заводі, але фактично їх будівництво ведеться в Керчі. Також на Зеленодольському заводі будуються патрульні кораблі "Віктор Великий" і "Микола Сипягин".

Всі шість кораблів проекту 22160 призначені для Чорноморського флоту РФ, тобто несуть конкретну загрозу для безпеки України на морі.