Президент України Володимир Зеленський наприкінці 2020 року отримав від ТОВ “Квартал 95” і ТОВ “Кіностолиця” роялті на загальну суму 4 589 832 грн.

Про такі зміни у майновому стані глава держави повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції 4 січня.

30 грудня 2020 ТОВ “Квартал 95” перерахувало Зеленському роялті на суму 4 354 832 грн, а ТОВ “Кіностолиця” – 235 000 грн.

Роялті – це періодична компенсація за використання патентів, авторських прав, франшиз і інших видів власності. В авторське право цим словом позначають гонорар, належний власникові авторських прав, що належить йому або іншій особі інтелектуальної власності (патенту, товарного знака, твори мистецтва), за кожну публікацію, публічне відтворення, розповсюдження чи інше використання об’єкта власності.

За даними бізнес пошукового ресурсу Youcontrol, до кінця січня 2019 року Володимир Зеленський разом із Борисом та Сергієм Шефірами, Андрієм Яковлевим і Тімуром Міндічом рахувалися кінцевими бенефіціарами ТОВ «Квартал 95». Нині власниками компанії записані Борис та Сергій Шефіри і Тімур Міндіч.

Треба зауважити, що з 21 травня 2019 року і до нині Сергій Шефір працює першим помічником президента Володимира Зеленського.

ТОВ «Кіностолиця» входить до групи «Квартал 95». Його співзасновниками є Борис Шефір та Андрій Яковлев.