Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник в інтерв’ю “Радіо Свобода”, яке було опубліковано 9 червня, сказав, що йому важко уявити оптимальний розвиток ситуації, яка склалася у зв’язку з викраденням у Кишиневі колишнього судді Миколи Чауса.

Ситник відмовився коментувати відео, які записує Чаус.

“Ситуація досить дивна. Подія злочину [який здійснив Чаус] – 2016 рік. Злочин, який інкримінується, – одержання хабаря за вирішення питання у справі, яка пов’язана з незаконним обігом наркотичних речовин. її важко назвати політичною”, – сказав директор НАБУ.

Він зазначив, що рішення про відмову Чаусу в політичному притулку в Молдові набуло чинності, залишалося дочекатися рішення суду про екстрадицію. Цей могли вирішити протягом місяців.

На запитання журналіста, хто міг викрасти Чауса, Ситник сказав, що справу розслідує СБУ, це не підслідність НАБУ.

“Мені важко уявити оптимальний розвиток цієї ситуації. Тому що якщо Чаус з’явиться в Україні, ми повинні його затримати, виконати рішення суду про його арешт і продовжувати розслідування. Якщо він з’явиться на території іншої країни, не має значення якої, ми його взагалі тоді ніколи не отримаємо на території України”, – заявив директор НАБУ.

Він упевнений: якщо Чаус з’явиться в Україні, правоохоронці зможуть продовжити розслідування.

“Може, потрібні будуть якісь свідчення, які необхідно буде перевіряти. Тому що в нас є окрема справа про його зникнення, там дуже цікаві є матеріали, хотілося б почути, що він може щодо цього сказати. Якщо на території іншої країни, питання екстрадиції не стоятиме. І це не тільки підірве авторитет України в цій справі, а поставить під сумнів нашу міжнародну співпрацю з Інтерполом. Тому що такі недолугі дії цих осіб, це, можливо, було умисно зроблено, щоб підірвати авторитет України на міжнародній арені” , – сказав Ситник.

Він додав, що Україна вже має негативні наслідки, тепер треба дочекатися, де суддя з’явиться.

В свою чергу, у парламенті Молдови розраховували 8 червня провести онлайн-зустріч з українськими колегами, щоб з’ясувати деталі щодо викрадення у Кишиневі екссудді Миколи Чауса.

Про це йдеться у листі керівника спецкомісії парламенту Молдови від 4 червня, адресованому спікеру Верховної ради Дмитру Разумкову, що є у розпорядженні “Європейської правди”.

Як випливає з нього, попередня зустріч парламентарів обох країн щодо цього питання відбулася онлайн 3 червня і під час неї домовилися про розширену відеоконференцію між слідчою комісією парламенту Молдови і представниками трьох комітетів Верховної Ради – з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, комітету з питань правоохоронної діяльності, а також комітету зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці.

Молдавська сторона пропонувала провести її вдень 8 червня, але невідомо, чи зустріч запланували на вказану дату.

Парламентарі хотіли під час неї поділитися наявними у них даними та отримати від української сторони усю наявну інформацію та документи, які можуть сприяти розслідуванню викрадення судді у Молдові.