Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час погоджувальної ради виступила з вимогою поставити на голосування у Верховній Раді законопроект про мораторій на продаж землі на п'ять років. Ця вимога стала причиною суперечки зі спікером Андрієм Парубієм, передає Корупція.Інфо.


«Порошенко поставив завдання зібрати землю в руках своєї родини… І якщо ви скасуєте з 1 січня 2018 року мораторій (на продаж землі. – «Главком»), – Україна втратить своє майбутнє. Ми наполягаємо на тому, щоб законопроект «Батьківщини» або будь-який інших законопроект був проголосований протягом двох сесійних тижнів. І мораторій продовжений на 5 років. Ми у вівторок всією фракцією прийдемо на комітет, щоб стимулювати розгляд законопроекту про мораторій на продаж землі. Хочу, щоб кожна фракція проголосувала за постановку цього проекту закону на голосування», – заявила Тимошенко. 


Вона послалася на норму регламенту Верховної Ради про те, що у випадку нерозгляду проекту закону впродовж 30 днів, документ має виноситися в зал і голосуватися. 

Популярне: “За борг 15 гривень”: на Тернопільщині неповнолітньому натягнули на голову пакет, запхали в машину і викрали

«А я вам повідомляю, що законопроект, у якого немає висновку комітету, я на голосування ставити не буду… Юлія Володимирівна, вам не вдасться зірвати засідання погоджувальної ради. Тому я прошу вас заспокоїтися, зайняти робоче місце і не перешкоджати», – відповів голова Верховної Ради. 


У розпалі сварки він навіть заявив Тимошенко: «Підіть до Онищенка (Олександр Онищенко, нардеп-втікач. – «Главком»), і поговоріть з ним про мафію». 


Водночас Тимошенко в цьому питанні підтримав лідер фракції «Опоблок» Юрій Бойко. 


Згодом Тимошенко додала, що Парубій «узурпував владу» в парламенті, бо веде «монологи», а не погоджувальні ради. 

Врешті-решт, голова профільного комітету погодився поставити у вівторок на розгляд питання мораторію на продаж землі.