Історія актора-добровольця отримала неприємне продовження. Пашиніна викрили в тому, що росіянин воював на передовій не більше двох місяців, і з того часу є скоріше частиною інформаційної кампанії проти РФ, ніж військовим.

Що ж відбулося насправді і чи правдиві заяви Пашиніна і звинуваченнях на його адресу — з'ясувавали журналісти.

Заяву актора про можливе прослуховування його розмов і погрози з боку спецслужб прокоментував командир 8-го батальйону УДА Андрій Гергерт, в якому служив Пашинін: 

"Логічно, що СБУ слухає всіх і все, тим більше бійців на передовій, і нічого в цьому поганого немає. Є різні ситуації".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За його словами, до Пашиніна може бути пильніша увага через те, що він досі є громадянином Росії, хоча сам не бачить загрози з боку актора. У той же час Гергерт припускає можливість проведення подібних дій спецслужбами з профілактичною метою.

Але зовсім несподіваною стала заява комбата, коли на прохання журналіста охарактеризувати Пашиніна як бійця після року служби, той повідомив наступне: "Пашинін воював у підрозділі близько двох місяців, а як інформаційний привід — так, він вже рік часу".

"Він звичайний боєць, не якийсь екстраординарний, і, наприклад, він на передовій був один місяць, а хлопці по три роки вже, як його охарактеризувати? Був чоловік, приїхав з доброї волі, сказав, що хоче воювати. Так, будь ласка, нехай воює. Від нього більше користі в інформаційній площині для боротьби з РФ", — додав він.

За словами Гергерта, зараз Пашинін не перебуває на передовій — "він у Києві, піднімає якусь революцію, рятує там всіх".

Сам актор не залишився осторонь і відповів комбату.

"Що я можу сказати? Сперечатися з тим, скільки я там був, з комбатом? Я там був, і був, звичайно, не два місяці, це навіть можна відстежити. А те, що я якусь революцію влаштовую? Так ніякої революції я не підіймав, я виступив свідком у справі свого друга, який мене врятував. Я звертався по допомогу до комбата, але він відмовився. Що ж, я тоді сам", — заявив Анатолій Пашинін.

За його словами, на передовій він перебував кілька ротацій, і це можуть підтвердити бійці, з якими він воював. Востаннє на Донбасі російський актор був у червні цього року.

"Нас вивели звідти, востаннє на Донбасі я був у червні — і все. А більше добробати, наскільки я знаю, не воюють", — розповів він.

Подібні заяви свого комбата Пашинін вважає простою образою за якісь свої дії, але зла на нього не тримає.