Жінка, якій першій вдалося отримати посаду віце-спікера за всю історію України досі залишається одним з найбільш таємничих політиків. Як простій сільській дівчині вдалося потрапити у владу, дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Сироїд Оксана Іванівна народилася в 1976 році в селі Городище Львівської області. У дитинстві дівчинка відрізнялася зразковою поведінкою і тягою до знань. Оксана змогла закінчити Червоноградську середню школу із золотою медаллю, що є дуже рідкісним винятком серед українських політиків.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

У 1993 році вона вступила до Києво-Могилянську академію, вирішивши здобути освіту політолога. Як розповідала сама Оксана, такий вибір вона зробила через те, що все своє життя прожила в селі, де їй з батьками доводилося цілодобово працювати, щоб забезпечити своє проживання.

"Мене ці городи жахливо гнобили. У мене завжди була таємна мрія, втекти з села і ніколи більше їх не бачити."

Саме через те, що у батьків не вистачало грошей, щоб забезпечити її проживання в Києві, дівчина вирішила і заробляти сама, але влаштовуватися на «брудну» роботу вона не хотіла. За словами Сироїд, вона посилено почала вивчати англійську мову, щоб мати можливість влаштуватися на більш «тепленьке» місце.

Буквально вже через півроку свого навчання, вона змогла влаштуватися асистентом Михайла Гориня, голови Української республіканської партії, а потім влаштувалася помічницею народного депутата Ігоря Юхновського. З цього моменту і почалася її політичне життя в Україні. Не дивлячись на те, що дівчина ще не мала навіть вищої освіти, вона вже почала набувати потрібні зв'язки.

Завдяки роботі з Юхновським вона влаштувалася працювати в Секретаріат Кабміну, але робота не приносила їй задоволення і дівчина відправилася в Канаду, де продовжила своє навчання і отримала ступінь магістра права. Після повернення в Україну, вона влаштувалася працювати в ОБСЄ і пробула там більше 8 років. Але вже в 2014 році Сироід, не дивлячись на всі свої твердження, що більше ніколи не повернеться в українську політику, зважилася стати депутатом.

Про те, хто допоміг їй опинитися серед народних депутатів ходять легенди, але офіційно підтвердженої інформації не існує. За словами Оксани, головною людиною, яка вплинула на це, був ніхто інший, як екс-регіонал Сергій Ківалов. Правда він допомагав не зв'язками і не фінансами. Сироід заявляла, що він став тією людиною через яку вона вирішила йти в політику. Через його скандальнї дії і рішення, жінка вирішила сама прийти до влади і все змінити.

«Сергій Ківалов – моя муза. Якби не ця людина, я б не стала народним депутатом. Він зробив все можливе для того, щоб я опинилася в політиці ».

Оксана в якості старту вирішила увійти в партію «Самопоміч» та все-таки стала нардепом. У тому ж році її призначили заступником голови Верховної Ради. До речі вона стала першою жінкою віце-спікером в Україні.

Правда на своєму посту Оксана вже встигла потрапити в кілька великих скандалів.

У 2016 році її помітили виступаючою в скандальній релігійній секті «Відродження» поруч з Володимиром Мунтяном. Вона розповідала «прихожанам» про те, що потрібно нести Бога в політику і робила інші гучні заяви. Сироід розповідала, що була близька до «пасторів» цієї секти, і зверталася до них з метою освятити свою квартиру.

Крім цього Оксана встигла відрізнити гучними заявами і на телебаченні. В одному з інтерв'ю, вона заявила, що для того, щоб Україна визнала конфлікт з Росією, необхідно спалити Липецьку конфетну фабрику Порошенко.

Ну і не менш гучною була історія про те, як Оксана замість своїх прямих обов'язків у Верховній Раді, займалася онлайн-шопінгом зі свого телефону. Мабуть жінка нарешті задовольнила свої мрії, втекти від городів і бідного життя, і до сих пір не може натішитися цьому.

Зараз заступниця Гройсмана живе в Києві в Святошинському районі у своїй трикімнатній квартирі. Живе політик сама, свого чоловіка вона так ще і не зустріла. Але зате у неї є два особистих водія, які за сумісництвом є і охоронцями жінки і всюди її супроводжують.