Рішення щодо занесення Луцька до “червоної зони” по коронавірусу було прийнято на підставі значного зростання показників захворюваності, а не з якихось політичних міркувань.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, коментуючи відмову влади Луцька посилювати карантин.

“Зараз адаптивний карантин діє не на території всієї області (Волинської – ред.), а в конкретних районах і містах, тобто ми спустилися на такий рівень. У нас є чіткі критерії, які виписані в постанові уряду, ухваленій позаминулого тижня, і відображають реальний стан справ в області або місті, динаміку захворюваності, заповненість ліжок – тобто там всього 4 критерії”, – повідомив міністр.

За його словами, Луцьк віднесений до “червоної зони” не через “політичні умови”, а на підставі цифр і фактів, оскільки “п’ять днів було перевищення показників”.

“Ми побачили збільшення кількості хворих, ми відстежуємо більше місяця зростання кількості хворих. Є і зростання кількості по госпіталізації, і нас це насторожує. Ми намагаємося максимально протидіяти і робити все, зокрема і за рахунок лікувальних установ, і за рахунок протиепідемічних правил, які ми встановлюємо”, – пояснив Степанов.

Зазначимо, що Луцька міськрада відмовилась зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади в зв’язку з внесенням міста в так звану “червону зону” по коронавірусу.

З 1 серпня Україна поділена на чотири умовних кольорових зони за рівнем захворюваності — зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно будуть застосовуватися різні карантинні заходи. Визначено чотири критерії, якщо один з цих критеріїв перевищено п’ять днів поспіль, в такому випадку буде зроблений перехід від більш м’якої зони до суворішої зони. Наразі Київ перебуває на межі помаранчевої та червоної зони.